Litvínov pokračuje ve vítězné sérii a porazil Motor v sedmém zápase v řadě

Litvínov proti Českým Budějovicím i posedmé v sezoně získal tři body za výhru v základní hrací době. Gólem a asistencí se na tom podíleli útočníci Nicolas Hlava a Petr Koblasa, domácí uspěli i bez nemocného klíčového hráče týmu Ondřeje Kašeho.

Jihočeši naopak prohráli počtvrté za sebou, na kluzištích soupeřů neuspěli ani ve třetím zápase v sezoně.

Ráz první třetiny určovaly přesilové hry. Jihočeši v úvodu nevyužili čtyřminutovou přesilovku při Pekařově vyloučení, nedokázali skórovat při Vopelkově zkráceném trestu, sami naopak hned v prvním oslabení inkasovali. Gól pro kapitána Sukeľa připravil chytrou přihrávkou Hlava. Slovenský reprezentant si tak připsal jubilejní stý bod v extralize.

Motor měl výraznou střeleckou převahu, v 19. minutě se do velké šance dostal Toman, vyrovnat ale dokázal až 38 sekund po začátku druhé třetiny Kovařčík, který prostřelil Zajíčka. Za Vervu mohl rychle odpovědět Sukeľ, z dobré pozice mezi kruhy ale Strmeně nepřekonal a hostující obrana ustála i následný závar.

České Budějovice měly herně navrch, opět ale doplatily na nedisciplinovanost. V oslabení je nejprve mohl z brejku posunout do vedení Beránek, Zajíček byl ale připraven.

Pýcha ale hned po návratu z trestné na led opět fauloval a Severočeši v přesilové hře udeřili. McIsaacovu střelu ideálně tečoval Hlava. Jen o 18 sekund později se navíc domácí radovali opět, když za záda Strmeně zapadla Czuczmanovu střela od modré čáry.

V poslední třetině se v brance hostů objevil Klouček, jenž si poradil s nepříjemnou střelou Davida Kašeho, po rychlém protiútoku a zakončení Sukeľa mu zřejmě pomohla tyč. Jihočeši již duel nedokázali zdramatizovat, naopak ještě při power play dvakrát inkasovali.

Rytíři doma porazili také Třinec

Hradec Králové si v sedmém kole připsal teprve druhé vítězství v novém ročníku extraligy. Zdolal Plzeň i díky třem gólům obránců 4:0 a na domácím ledě uspěl podruhé za sebou. Slovenský gólman Stanislav Škorvánek vychytal své první čisté konto v české nejvyšší soutěži a Východočeši se odlepili z poslední příčky tabulky.

Kladno zdolalo mistrovský Třinec 3:2 a i ve třetím domácím vystoupení v nové sezoně naplno bodovalo. Oceláři prohráli i čtvrtý duel venku a připsali si už pátou porážku v ročníku. Naprázdno ale vyšli poprvé po pěti duelech. Dvakrát sice smazali ztrátu, ale na gól Antonína Melky z 35. minuty už nenašli odpověď.

Liberec přehrál Karlovy Vary 4:2 a na pátý pokus se dočkal prvního domácího vítězství v sezoně. Zároveň přerušil sérii tří porážek. Naopak Energie vyšla po prohrách v Litvínově a s Vítkovicemi potřetí za sebou bodově naprázdno. Po vyrovnané první třetině rozhodli Severočeši ve druhé části, kdy se trefili hned třikrát. Gólem a přihrávkou se na výhře Bílých Tygrů podílel slovenský útočník Martin Faško-Rudáš.

Hokejisté brněnské Komety zvítězili doma nad Pardubicemi 3:2 v prodloužení a zabrali po sérii tří porážek. V čase 64:53 rozhodl v přesilové hře útočník Adam Zbořil. Dynamo si po nedělní domácí prohře se Spartou 0:4 připsalo druhou porážku za sebou.

7. kolo hokejové extraligy:

HC Verva Litvínov – Banes Motor České Budějovice 5:1 (1:0, 2:1, 2:0)

Branky a nahrávky: 13. M. Sukeľ (Hlava, D. Kaše), 39. Hlava (McIsaac), 39. Czuczman (Koblasa, Sandberg), 59. Koblasa (Sandberg), 59. Jurčík (Jícha, D. Zeman) – 21. O. Kovařčík (Gulaš, F. Přikryl). Rozhodčí: Šír, Cabák – Hlavatý, Hynek. Vyloučení: 7:7. Využití: 2:0. Diváci: 4250.

Sestavy:

Litvínov: Zajíček – O. Baláž, Zile, McIsaac, Polášek, D. Zeman, Czuczman, V. Beran – Sandberg, M. Sukeľ, Koblasa – M. Pekař, D. Kaše, Hlava – Jícha, Gut, Jurčík – Havelka, Vopelka, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

České Budějovice: Strmeň (41. Klouček) – Š. Kubíček, Štencel, Kachyňa, Pýcha, Reilly, M. Doudera, Cibulka – Gulaš, F. Přikryl, O. Kovařčík – N. Olesen, Kondelík, Kubík – M. Beránek, Pech, Kašlík – Valský, M. Toman, Koláček, Trenér: Čihák.

Mountfield Hradec Králové – HC Škoda Plzeň 4:0 (2:0, 1:0, 1:0)

Branky a nahrávky: 18. Kalina (Dmowski, McCormack), 20. Pláněk (Šťastný), 21. Jergl (Tamáši, Perret), 47. Freibergs (Miškář). Rozhodčí: Jeřábek, Obadal – Ondráček, Thuma. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváci: 3332.

Sestavy:

Hradec Králové: Škorvánek – Blain, Freibergs, McCormack, Kalina, Pláněk, T. Pavelka, Mudrák – Jergl, Tamáši, Perret – Šťastný, Miškář, R. Pavlík – Estephan, Batna, Dmowski – Pour, Štohanzl, A. Novotný – M. Chalupa. Trenér: T. Martinec.

Plzeň: Hrenák – Zámorský, Rubins, Merežko, Malák, Dujsík, Kvasnička, Piskáček – Lev, Lalancette, Söderlund – Holešinský, Mertl, Matýs – Schleiss, Klepiš, D. Simon – Hauser, T. Urban, Šiler. Trenér: Jandač.

Rytíři Kladno – HC Oceláři Třinec 3:2 (1:0, 2:2, 0:0)

Branky a nahrávky: 11. Jarůšek (Filip, Šenkeřík), 31. J. Strnad (Pietroniro), 35. Melka (Jarůšek, Smoleňák) – 26. Marian Adámek (P. Vrána, Dravecký), 32. Cienciala (Čacho, Nedomlel). Rozhodčí: Ondráček, Vrba – J. Svoboda, Blažek. Vyloučení: 6:3. Využití: 1:0. Diváci: 2934.

Sestavy:

Kladno: Brízgala – Mendel, Ticháček, Šenkeřík, Pietroniro, Hanousek, Nemčík, R. Jeřábek – M. Procházka, Hults, Tralmaks – Jarůšek, Melka, Smoleňák – Jágr, Filip, J. Pytlík – J. Strnad, O. Bláha, S. Redlich – P. Straka. Trenér: Čermák.

Třinec: Kacetl – Smith, Marinčin, Nedomlel, Kundrátek, Jank, Marian Adámek, Mrtka – Daňo, A. Nestrašil, Sikora – Cienciala, P. Vrána, Kurovský – Teplý, Miloš Roman, Addamo – Dravecký, Čacho, Hrehorčák. Trenér: Moták.

Bílí Tygři Liberec – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (1:1, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 3. T. Galvas (Derner, A. Musil), 26. Kelly Klíma (Faško-Rudáš), 29. Faško-Rudáš (Lantoši, M. Ivan), 33. Ryšavý (A. Musil) – 5. O. Beránek (Jaks, Černoch), 59. D. Moravec (Gríger, O. Procházka). Rozhodčí: Hradil, Kika – Rampír, Axman. Vyloučení: 3:5. Využití: 1:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 3426.

Sestavy:

Liberec: Kváča – Budík, M. Ivan, Melancon, Aubrecht, T. Galvas, Derner, Krutil, R. Petrovický – Faško-Rudáš, Filippi, Lantoši – Thomas, Bulíř, Flynn – Kelly Klíma, A. Musil, Ryšavý – Zachar, Jansa, Petrovský. Trenér: Pešán.

Karlovy Vary: Frodl – Jaks, Mamčics, D. Moravec, Reunanen, Plutnar, D. Mikyska – O. Beránek, Černoch, Čihař – O. Procházka, Gríger, Jiskra – Kofroň, Salsten, Kupčo – Koffer, J. Šír, T. Redlich. Trenér: Patera.

HC Kometa Brno – HC Dynamo Pardubice 3:2 v prodl. (0:1, 2:1, 0:0 – 1:0)

Branky a nahrávky: 25. T. Rachůnek (K. Pospíšil, Cingel), 33. Marcinko (K. Pospíšil, Švrček), 65. A. Zbořil (T. Rachůnek, K. Pospíšil) – 1. Čerešňák (Poulíček, Mandát), 30. M. Kaut (Červenka, Paulovič). Rozhodčí: Šindel, Mejzlík – Lhotský, Špůr. Vyloučení: 5:7. Využití: 2:1. Diváci: 6217.

Sestavy:

Brno: Postava – Smetana, Ďaloga, Švrček, Beaudin, Bartejs, Gulaši, D. Svoboda – Flek, Cingel, H. Zohorna – A. Zbořil, Marcinko, K. Pospíšil – T. Rachůnek, J. Kos, Zaťovič – Konečný, Kollár, Říčka. Trenér: Pokorný.

Pardubice: Will – Čerešňák, D. Musil, Šustr, T. Dvořák, Hájek, Vála, Michal Houdek – Radil, T. Zohorna, Červenka – M. Kaut, Paulovič, Vondráček – Poulíček, Mandát, Herčík – Lichtag, A. Fiala, Macek. Trenér: Zadina.

Mohlo by vás zajímat – cyklistky uctily památku Muriel Furrerové:

Litvínov pokračuje ve své skvělé formě v letošní sezoně extraligy. Ve svém sedmém zápase v řadě porazil tým Motoru České Budějovice a získal tři body za výhru v základní hrací době. Hrdiny zápasu byli útočníci Nicolas Hlava a Petr Koblasa, kteří se podíleli gólem a asistencí na vítězství. Domácí tým dokázal uspět i bez nemocného klíčového hráče Ondřeje Kašeho.

Naopak tým Motoru České Budějovice prohrál počtvrté za sebou, tentokrát nedokázal porazit domácí Litvínov. Jihočeši neuspěli ani ve třetím zápase v sezoně na ledě soupeře.

První třetinu ovládly přesilové hry, když Litvínov využil oslabení soupeře a skóroval. Motor měl střeleckou převahu, ale dokázal vyrovnat až v druhé třetině. Nicméně Litvínov dokázal rychle odpovědět a získat náskok. V poslední třetině si domácí tým pohlídal vedení a ještě dvakrát skóroval během přesilovek.

Další zápasy v 7. kole extraligy přinesly výhry týmů Hradec Králové, Kladno, Liberec a Brno. Tabulka po tomto kole ukazuje na vedoucí Litvínov, následovaný Mladou Boleslaví a Pardubicemi.

Hokejová extraliga tak nabízí napínavé zápasy a zajímavou soutěž o přední příčky. Sledujte další zápasy a buďte u toho!