Adam Hložek dvěma góly zajistil Hoffenheimu vítězství.

Anderlecht zvítězil v San Sebastianu 2:1, bruselský celek se představí jak na Slavii, tak v Plzni, Real Sociedad se utká doma s Viktorií. Další soupeř Slavie Malmö vyhrálo 2:1 na hřišti Karabachu.

Dvaadvacetiletý Hložek se v nedělním bundesligovém duelu s Brémami prosadil za Hoffenheim poprvé od srpnového příchodu z mistrovského Leverkusenu. Oproti utkání s Werderem, v němž jeho tým neudržel vedení 3:0 a v dlouhém oslabení prohrál 3:4, vedly jeho góly k triumfu.

Proti Dynamu ve 22. minutě zblízka přízemní střelou z vápna zužitkoval přihrávku Gendreye. Po hodině hry sparťanský odchovanec zvýšil poté, co si narazil míč s Kramaričem a vypálil přesně k tyči zpoza šestnáctky.

Dvě trefy v jednom soutěžním utkání Hložek naposledy zaznamenal loni v prosinci proti Molde rovněž v Evropské lize.

Od 56. minuty nastoupil za německý celek i Pavel Kadeřábek. Další Čech David Jurásek se poprvé od červencové zlomeniny ruky v přípravě objevil alespoň na lavičce. Hoffenheim vytěžil z úvodních dvou zápasů čtyři body, ukrajinský celek nemá ani jeden.

Kuchta odehrál v dresu Midtjyllandu 60 minut. Dánské mužstvo porazilo Maccabi zásluhou Franculina, pojistku přidal v závěru Chilufya. Midtjylland si připsal už čtyři body. Izraelské mužstvo, jež kvůli válce v Pásmu Gazy hraje domácí zápasy v srbské metropoli, prohrálo v Evropské lize i podruhé.

Stoprocentní bilanci si drží Anderlecht v součtu s první výhrou nad Ferencvárosem (také 2:1). V San Sebastianu prohrával od osmé minuty po trefě Marina, ještě v první půli však belgický celek otočil skóre, když se prosadili Vázquez a Leoni. Španělské mužstvo má jen bod.

Malmö, které v závěrečném předkole Ligy mistrů nestačilo na pražskou Spartu, vyhrálo v Baku nad Karabachem díky dvěma gólům Botheima.

Úřadující vítěz švédské ligy si spravil náladu po úvodní domácí prohře s Rangers. Na konci ledna v Edenu bude posledním soupeřem Slavie v ligové fázi soutěže. Celek z Ázerbájdžánu je bez bodu.

RFS Riga doma nečekaně remizovala s Galatasarayem 2:2 a má první bodi. Celé utkání strávil mezi náhradníky lotyšského týmu český obránce Petr Mareš.

Tottenham zvítězil na hřišti Ferencvárose 2:1 a je stoprocentní, navíc stále neinkasoval. Budapešťské mužstvo čeká na první bod.

Lazio Řím si poradilo s Nice 4:1 i díky dvěma zásahům Castellanose a má plný počet bodů. Olympiakos zdolal Bragu 3:0, dvakrát se trefil přesně Kaabí.

Betis podlehl varšavské Legii

Hráči Betisu Sevilla vstoupili do hlavní fáze Konferenční ligy porážkou 0:1 na hřišti Legie Varšava, za kterou odehrál 62 minut český útočník Tomáš Pekhart.

Španělský klub, jeden z favoritů soutěže a listopadový protivník Mladé Boleslavi, dostal gól v 23. minutě, kdy se hlavou po rohu prosadil francouzský stoper Steve Kapuadi.

Hráči Cercle Bruggy se na úvod blýskli vysokým vítězstvím 6:2 nad St. Gallenem, třikrát se během půlhodiny trefil Kévin Denkey z Toga. O čtyři branky zvítězila i kyperská Omonia nad Víkingurem Reykjavík.

Venku bodovali pouze skotští Hearts, kteří zvítězili na náhradním stadionu Dinama Minsk v Ázerbájdžánu 2:1. Dalších osm zápasů začne v 21:00, kdy nastoupí například londýnská Chelsea nebo dvojnásobný finalista Konferenční ligy Fiorentina.

Konferenční liga se stejně jako další evropské soutěže hraje od této sezony novým systémem. Všech 36 mužstev odehraje v ligové fázi tři zápasy doma a tři venku, výsledky se započítají do celkové tabulky. Osm týmů postoupí přímo do osmifinále, dalších 16 do úvodního kola vyřazovací části.

Fotbalová Evropská liga – 2. kolo:

Ferencváros Budapešť – Tottenham 1:2 (0:1)

Branky: 90. B. Varga – 23. Sarr, 86. Johnson.

Hoffenheim – Dynamo Kyjev 2:0 (1:0)

Branky: 22. a 60. Hložek

Karabach – Malmö 1:2 (1:1)

Branky: 5. Juninho – 19. a 47. Botheim

Lazio Řím – Nice 4:1 (2:1)

Branky: 35. a 53. Castellanos, 20. Pedro, 65. Zaccagni z pen. – 41. Boga.

Maccabi Tel Aviv – Midtjylland 0:2 (0:1)

Branky: 39. Franculino, 89. Chilufya.

Olympiakos Pireus – Braga 3:0 (1:0)

Branky: 45. a 59. Kaabí, 53. Hezze.

San Sebastian – Anderlecht 1:2 (1:2)

Branky: 5. Marín – 29. Vázquez, 40. Leoni.

RFS Riga – Galatasaray Istanbul 2:2 (1:2)

Branky: 40. Ikaunieks, 55. Odišaria – 12. Mertens, 38. Akgün.

21:00 Viktoria Plzeň – Ludogorec Razgrad, Bilbao – Alkmaar, Besiktas Istanbul – Eintracht Frankfurt, Elfsborg – AS Řím, FC Porto – Manchester United, PAOK Soluň – FCSB, Glasgow Rangers – Lyon, Saint-Gilloise – Bödo/Glimt, Twente Enschede – Fenerbahce Istanbul.

Cercle Bruggy – St. Gallen 6:2 (3:0)

Branky: 25., 43. a 54. z pen. Denkey, 63. a 68. Magnée, 3. Minda – 58. Csoboth, 81. Mambimbi.

Dinamo Minsk – Heart of Midlothian 1:2 (1:1)

Branky: 21. Alfred – 37. vlastní Politevič, 90.+4 Dhanda.

Astana – Bačka Topola 1:0 (1:0)

Branka: 15. Kažukolovas.

Heidenheim – Olimpija Lublaň 2:1 (1:0)

Branky: 6. Beck, 83. Wanner – 77. A. Blanco.

Legia Varšava – Betis Sevilla 1:0 (1:0)

Branka: 23. Kapuadi.

Molde – Larne 3:0 (0:0)

Branky: 51. Wolff Eikrem, 78. Brynhildsen, 90.+5 Ihler. ČK: 90.+1 McKendry (Larne).

Omonia Nikósie – Víkingur Reykjavík 4:0 (0:0)

Branky: 81. a 90. Kakullis, 51. Coulibaly, 86. Alioum.

21:00 Banja Luka – Panathinaikos Atény, FC Kodaň – Bialystok, Fiorentina – The New Saints, Chelsea – Gent, LASK Linec – Djurgaarden, Lugano – HJK Helsinky, Petrocub – Pafos, Shamrock Rovers – APOEL Nikósie.

Dvaadvacetiletý střelec Adam Hložek se stal hrdinou nedělního bundesligového utkání mezi Hoffenheimem a Brémami. Hložek se prosadil dvěma góly, které zařídily vítězství Hoffenheimu 2:0. Tento výsledek byl pro tým velmi důležitý, zejména po nedávné prohře s Werderem.

První gól Hložek vstřelil ve 22. minutě zblízka po přihrávce od Gendreye. Poté, v 60. minutě, si narazil míč s Kramaričem a vypálil přesně k tyči zpoza šestnáctky. Tímto výkonem ukázal svou střeleckou kvalitu a pomohl týmu k cenným třem bodům.

Hložek naposledy dvakrát skóroval v jednom soutěžním utkání loni v prosinci proti Molde v Evropské lize. Jeho výkon proti Brémám potvrzuje jeho rostoucí formu a důležitost pro tým Hoffenheimu.

Další český hráč, Pavel Kadeřábek, nastoupil za Hoffenheim od 56. minuty. David Jurásek se poprvé od červencové zlomeniny ruky objevil alespoň na lavičce. Hoffenheim si tak vytvořil solidní výchozí pozici s čtyřmi body po dvou zápasech, zatímco ukrajinský tým Dynamo Kyjev zůstává bez bodu.

V dalších evropských ligách se také odehrálo několik zajímavých zápasů. Anderlecht porazil Real Sociedad 2:1, Malmö vyhrálo nad Karabachem 2:1 a Tottenham porazil Ferencváros 2:1. Lazio si poradilo s Nice 4:1 a Olympiakos zdolal Bragu 3:0.

Celkově se jednalo o zajímavý fotbalový víkend s mnoha důležitými výsledky a zajímavými výkony hráčů. Evropská liga nabídla spoustu emocí a zajímavých momentů pro fanoušky po celém světě.