Pogačar suverénním triumfem ve 255 km dlouhém závodu korunoval svou už tak skvostnou sezonu, v níž zaznamenal 25 vítězství. Mimo jiné ovládl Giro d’Italia a Tour de France, poprvé se stal mistrem světa a vyhrál i další z monumentů Lutych-Bastogne-Lutych.
„Každé vítězství je mimořádné. Byl to dlouhý a těžký závod, proto jsem moc šťastný,“ řekl Pogačar, jenž čtvrtým vítězstvím za sebou na Lombardii vyrovnal výkon Fausta Coppiho z let 1946-49. „Uvidíme po mém konci kariéry, kam se zařadím,“ dodal ke srovnání s italskou legendou, jež vyhrála „závod padajících listů“ celkem pětkrát.
Lídr týmu UAE Emirates Pogačar zaútočil 48,4 km před cílem v posledním prudkém stoupání na Colma di Sormano. Využil momentu, kdy se svou skupinou dojížděl uprchlíky, zvedl se ze sedla a od soupeřů, kteří ani nereagovali, si odjel pro 88. vítězství kariéry. Náskok nakonec před dvojnásobným olympijským šampionem z Paříže Evenepoelem navýšil až na 3:16 minuty. Třetí dojel domácí Ital Giulio Ciccone už se ztrátou 4:31.
„Takhle jsme si to naplánovali. Je to strašně těžký závod, posledních 40 kilometrů se jede na morál. Ale užil jsem si to a teď se těším na konec sezony,“ uvedl Pogačar po druhém nejdelším sólovém vítězství v historii závodu, jenž měl letos 118. ročník. Rekord drží z roku 1989 Švýcar Tomy Rominger únikem o délce 113 km.
Tadej Pogačar potvrdil svou nadvládu i v Lombardii. Jeho suverénní triumf ve 255 km dlouhém závodě korunoval již skvostnou sezonu, ve které zaznamenal celkem 25 vítězství. Kromě jiného ovládl Giro d’Italia a Tour de France, stal se mistrem světa a vyhrál i další monumentální závod Lutych-Bastogne-Lutych.
Pogačar, který je lídrem týmu UAE Emirates, zaútočil 48,4 km před cílem v posledním prudkém stoupání na Colma di Sormano. Využil momentu, kdy se jeho skupina dotáhla na uprchlíky a od soupeřů, kteří ani nereagovali, si odjel pro 88. vítězství kariéry. Nakonec si vypracoval náskok až 3:16 minuty před druhým olympijským šampionem Evenepoelem. Třetí místo obsadil domácí jezdec Giulio Ciccone se ztrátou 4:31.
„Takhle jsme si to naplánovali. Je to strašně těžký závod, posledních 40 kilometrů se jede na morál. Ale užil jsem si to a těším se na konec sezony,“ uvedl Pogačar po druhém nejdelším sólovém vítězství v historii závodu. Tento ročník měl 118. výročí a rekord drží ze roku 1989 Švýcar Tomy Rominger únikem o délce 113 km.
Každé vítězství pro Pogačara je mimořádné a jeho úspěchy v této sezoně jsou opravdu pozoruhodné. Své mistrovství světa a triumfy na Grand Tours ukazují, že je jedním z nejlepších cyklistů současnosti. Bude zajímavé sledovat, kam ho jeho kariéra ještě zavede a jaké další úspěchy přinese.