Nečas se stal první hvězdou zápasu, Dostál nezvládl ani 45 zákroků.

Mistr světa z Prahy Nečas rozhodl zápas v Pittsburghu v 27. minutě. Z levého kruhu zamířil v přesilové hře přesně do horního rohu a brankáři Joelu Blomqvistovi nedal šanci. Mohl tak oslavit první trefu v sezoně, na kterou už domácí nenašli odpověď. Navíc si Nečas připsal asistenci u třetího gólu obránce Shaynea Gostisbeherea, opět v početní výhodě.

Dostál se v brance Anaheimu představil potřetí v sezoně a poprvé neslavil výhru, ačkoliv měl 45 úspěšných zákroků a podruhé byl třetí hvězdou utkání. Ducks dlouho vedli 2:1, jenže v poslední třetině zavelel k obratu Avalanche dvěma brankami Ross Colton.

Troy Terry sice 13 sekund před koncem řádné hrací doby poslat utkání do prodloužení, v něm však bod navíc vystřelil Coloradu Nathan Mackinnon. Útočník vítězného týmu Ivan Ivan odehrál osm minut a měl čtyři střely.

Další gólman Vaněček nenastoupil jako jednička v utkání San Jose na ledě Winnipegu, ale zkraje druhé části vystřídal MacKenzieho Blackwooda, protože měl na kontě už pět obdržených branek.

Vaněček od stavu 1:5 inkasoval třikrát a Sharks prohráli vysoko 3:8. Útočníci Winnipegu Vladislav Naměstnikov a Cole Perfetti zaznamenali po čtyřech bodech. Jets zůstali po čtyřech zápasech neporaženi.

NHL:

Pittsburgh – Carolina 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)

Branky: 13. D. O’Connor – 14. Blake, 27. Nečas, 38. Gostisbehere (Nečas), 51. Roslovic. Střely na branku: 26:38. Diváci: 17.074. Hvězdy zápasu: 1. Nečas, 2. Blake (oba Carolina), 3. O’Connor (Pittsburgh).

Winnipeg – San Jose 8:3 (4:1, 1:1, 3:1)

Branky: 10. a 14. Ehlers, 50. a 53. Perfetti, 2. Morrissey, 19. Pionk, 22. Connor, 60. Naměstnikov – 12. Toffoli, 31. Kunin, 51. Zetterlund. Střely na branku: 36:22. Vítek Vaněček odchytal za San Jose 38:14 minuty, z 18 střel inkasoval třikrát a úspěšnost zákroků měl 83,3 procenta. Diváci: 13.422. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Naměstnikov, 3. Perfetti (všichni Winnipeg).

Colorado – Anaheim 4:3 v prodl. (0:2, 1:0, 2:1 – 1:0)

Branky: 41. a 52. Colton, 21. Mittelstadt, 65. MacKinnon – 7. Carlsson, 20. R. Strome, 60. Terry. Střely na branku: 49:19. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim celý zápas, z 49 střel inkasoval čtyřikrát a úspěšnost zákroků měl 91,8 procent. Diváci: 18.071. Hvězdy zápasu: 1. MacKinnon, 2. Colton (oba Colorado), 3. Dostál (Anaheim).

Mistr světa z Prahy Martin Nečas byl hvězdou zápasu v Pittsburghu, kde rozhodl o výhře svého týmu nad Carolinou. Nečas se blýskl brankou a asistencí, které pomohly jeho týmu k vítězství 4:1. Nečasova trefa v přesilové hře v 27. minutě byla rozhodující a brankáři Joelu Blomqvistovi nedal šanci. Nečas tak slavil první gól v sezoně a ukázal svou kvalitu na ledě.

Na druhé straně brankář Anaheimu Lukáš Dostál předvedl skvělý výkon, když si připsal 45 úspěšných zákroků. I přes jeho snahu však jeho tým prohrál s Coloradem 3:4 po prodloužení. Dostál byl opět jedním z nejlepších hráčů zápasu, ale bodový zisk mu nakonec unikl.

Další český gólman Vitek Vaněček nenastoupil jako jednička v utkání San Jose proti Winnipegu, ale přesto se dostal na led a inkasoval třikrát. Jeho tým nakonec prohrál vysoko 3:8, přičemž hráči Winnipegu Vladislav Naměstnikov a Cole Perfetti zaznamenali po čtyřech bodech. Jets zůstali neporaženi po čtyřech zápasech.

Celkově byla hokejová NHL opět plná emocí a skvělých výkonů českých hráčů. Martin Nečas, Lukáš Dostál a Vitek Vaněček ukázali, že mají co nabídnout na nejvyšší úrovni světového hokeje. Budeme se těšit na jejich další akce na ledě a doufáme, že budou pokračovat ve svých skvělých výkonech.