Rittich dominuje české bitvě gólmanů v NHL, Dostál zastavil 33 střel.

Oba brankáři drželi v Anaheimu bezgólový stav do 44. minuty, ve které ujel Adrian Kempe a překonal Dostála střelou mezi betony. O chvíli později vystihl Alex Laferriere špatnou přihrávku a pohotovým švihem nad vyrážečku zvýšil. Rittich přišel o čisté konto v čase 58:16, kdy usměrnil Ryan Strome puk do sítě z hranice brankoviště. Výhru Los Angeles pojistili Kevin Fiala a Mikey Anderson při hře domácích bez gólmana.

Colorado nasměroval k vítězství Ross Colton, který vstřelil v úvodní třetině první dvě branky zápasu. Nejdříve využil přesilovou hru střelou z mezikruží nad lapačku Vaněčka, při druhé gólové akci skóroval z úniku na opačnou stranu.

V 19. minutě snížil v početní převaze William Eklund. Hostům vrátil dvougólový náskok ve třetí třetině Joel Kiviranta, který si vychutnal Vaněčka bekhendovou kličkou. Výhru zpečetil Cala Makar při hře San Jose bez brankáře.

NHL:

Winnipeg – Pittsburgh 6:3 (0:0, 3:2, 3:1)

Branky: 33. Connor, 38. Scheifele, 40. Naměstnikov, 45. Lowry, 48. Appleton, 58. Niederreiter – 26. a 42. Eller, 22. Hayes. Střely na branku: 37:42. Diváci: 13.760. Hvězdy zápasu: 1. Ehlers, 2. Appleton, 3. Comrie (všichni Winnipeg).

San Jose – Colorado 1:4 (1:2, 0:0, 0:2)

Branky: 39. Eklund – 7. a 17. Colton, 50. Kiviranta, 59. Makar. Střely na branku: 26:22. Vítek Vaněček odchytal za San Jose 57:36 minuty, inkasoval tři góly z 21 střel a úspěšnost zásahů měl 87,5 procenta. Diváci: 14.125. Hvězdy zápasu: 1. Colton, 2. Makar (oba Colorado), 3. Eklund (San Jose).

Anaheim – Los Angeles 1:4 (0:0, 0:0, 1:4)

Branky: 59. R. Strome – 44. Kempe, 39. Laferriere, 59. Fiala, 60. M. Anderson. Střely na branku: 15:37. Lukáš Dostál odchytal za Anaheim 59:23 minuty, inkasoval dva góly z 35 střel a úspěšnost zásahů měl 94,8 procenta. David Rittich odchytal za Los Angeles celý zápas, inkasoval jeden gól z 15 střel a úspěšnost zásahů měl 93,3 procenta. Diváci: 16.098. Hvězdy zápasu: 1. Kempe (Los Angeles), 2. Dostál (Anaheim), 3. Kopitar (Los Angeles).

Českou bitvu gólmanů v NHL ovládl Rittich. Dostál přitom pochytal 33 střel

V nedávném zápase mezi týmy Anaheim Ducks a Los Angeles Kings se odehrála zajímavá bitva mezi českými brankáři. Lukáš Dostál chytal za Anaheim a David Rittich za Los Angeles. Oba brankáři drželi bezgólový stav až do 44. minuty, kdy se prosadil Adrian Kempe a poslal Los Angeles do vedení. Krátce poté zvýšil náskok Alex Laferriere. Lukáš Dostál přišel o čisté konto až v 58. minutě, kdy Ryan Strome skóroval do sítě.

Na druhém místě se utkali týmy San Jose Sharks a Colorado Avalanche. V tomto zápase exceloval český gólman Vítek Vaněček, který chytal za San Jose. Vaněček inkasoval celkem tři góly ze 21 střel a jeho úspěšnost zásahů dosáhla 87,5 procenta. Colorado nakonec zvítězilo 4:1, přičemž Ross Colton se stal hrdinou zápasu s dvěma brankami.

V dalším střetnutí se střetli týmy Winnipeg Jets a Pittsburgh Penguins. Zde se prosadil Nikolaj Ehlers a Mason Appleton, kteří pomohli Jets k vítězství 6:3. Na straně Pittsburghu se dvakrát trefil Lars Eller.

Celkově byla bitva gólmanů zajímavým momentem v nedávných zápasech NHL. Čeští brankáři opět ukázali svou kvalitu a bojovali s plným nasazením na ledě. Je skvělé sledovat jejich výkony a držet palce v dalších zápasech.