Siniaková píše historii, ale zůstává nepovšimnuta – smutná konstatace

Siniaková píše historii, ale zůstává nepovšimnuta – smutná konstatace

Osmadvacetiletá tenistka i po rozchodu s dlouholetou spoluhráčkou Barborou Krejčíkovou vládla světové tenisové čtyřhře.

Její výjimečnost jen podtrhl způsob, jakým se vyrovnala s tím, když se v dubnu vážně zranila její nová partnerka Australanka Storm Hunterová.

Češka se narychlo „spřáhla“ s americkými tenistkami a krátce po sobě je dovedla k jejich premiérovým deblovým grandslamovým titulům.

Na Roland Garros v Paříži pozvedla k výšinám mladou superstar Coco Gauffovou, ve Wimbledonu jí zase dojetím plakala v náručí Taylor Townsendová.

Kromě toho vyhrála Siniaková další tři tituly. V Dubaji slavila s Hunterovou, v Praze s Krejčíkovou a v Kantonu s Čang-Šuaj. Přidala i vítězství na olympiádě v mixu s Tomášem Macháčem.

Na začátku září se Češka zaslouženě vrátila na první místo světového žebříčku a do konce sezony už ji žádná ze soupeřek nesesadila.

Celkově už Siniaková strávila na trůnu 125 týdnů a je zřejmé, že její číslo poroste, v čele má totiž obří náskok 1300 bodů.

Historicky za sebe v posledním období dostala taková jména, jako jsou Sanja Mirzaová, Roberta Vinciová, Arantxa Sánchezová-Vicariová a Nataša Zverevová.

Před ní už jsou jen čtyři deblové legendy: Lisa Raymondová (137 týdnů), Cara Blacková (163), Liezel Huberová (199) a Martina Navrátilová (237).

Ročník jako světová deblová jednička ukončila Siniaková po sezonách 2018, 2021 a 2022 už počtvrté. Tím se vyrovnala Caře Blackové ze Zimbabwe a Američance Liezel Huberové.

Pětkrát to dokázala jediná žena: Martina Navrátilová.

Siniaková sice píše historii, v tenisovém prostředí ale nepociťuje žádný výraznější zájem o své úspěchy.

„Kateřina Siniaková je určitě ta nejúspěšnější tenistka, o které jste neslyšeli,“ napsala trefně autorka Carole Bouchardová, která Češku minulý měsíc v čínském Wu-chanu vyzpovídala v rozhovoru pro Tennis Majors.

„Je to úplně jiné než ve dvouhře. Vnímám, že i když jsem světová jednička, nemám ty samé výhody, jako má jednička ve dvouhře. Co se týče tréninkových možností nebo mediálních věcí, je to obrovský rozdíl,“ vysvětlila Siniaková, podle autorky naprosto smířeně.

Vlny ve světě nenadělalo ani její fenomenální léto ozdobené dvěma grandslamovými tituly a olympijským zlatem.

„Bohužel ne. Je to opravdu smutné, co se týče čtyřhry. Mám za to, že jsem toho v deblu dokázala hodně, ovšem nikoho to nezajímá. Ale tak to prostě je, už mi na tom nezáleží a nemyslím si, že se to někdy změní. Já sama vím, že jsem si vedla skvěle,“ popsala Siniaková.

V českém prostředí je to přece jen jiné, dokazují to i statistiky čtenosti u textů na Aktuálně.cz, věnovaných úspěchům a nevšednímu příběhu královéhradecké rodačky.

Siniaková teď bude na závěr nezapomenutelné sezony usilovat ještě o jeden úspěch. Ve španělské Málaze už se v národních barvách připravuje na sobotní čtvrtfinále Poháru Billie Jean Kingové.

Kateřina Siniaková je osmadvacetiletá tenistka, která i po rozchodu se svou dlouholetou spoluhráčkou Barborou Krejčíkovou vládla světové tenisové scéně. Její výjimečnost byla ještě více zdůrazněna tím, jak se vyrovnala s tím, když se její nová partnerka, Australanka Storm Hunterová, v dubnu vážně zranila.

Siniaková rychle našla nové spoluhráčky v Američankách a krátce po jejich spojení dovedla týmy k jejich prvním deblovým grandslamovým titulům. Na Roland Garros v Paříži pozvedla mladou superstar Coco Gauffovou, zatímco ve Wimbledonu dojatě plakala v náručí Taylor Townsendové.

Kromě toho Siniaková vyhrála další tři tituly. V Dubaji slavila s Hunterovou, v Praze s Krejčíkovou a v Kantonu s Čang-Šuaj. Přidala si i vítězství na olympiádě v mixu s Tomášem Machačem.

Na začátku září se Siniaková zaslouženě vrátila na první místo světového žebříčku a do konce sezony ji žádná soupeřka nesesadila. Celkově strávila na trati 125 týdnů a zdá se, že její číslo bude stoupat, s náskokem 1300 bodů na čele.

Historicky za sebou nedávno dostala taková jména, jako jsou Sania Mirza, Roberta Vinci, Arantxa Sánchez-Vicario a Nataša Zverevová. Před ní jsou pouze čtyři deblové legendy: Lisa Raymond (137 týdnů), Cara Black (163), Liezel Huber (199) a Martina Navrátilová (237).

Jako světová deblová jednička ukončila Siniaková po sezonách 2018, 2021 a 2022 už počtvrté. Tím se vyrovnala Caře Blackové ze Zimbabwe a Američance Liezel Huber.

Pětkrát to dokázala jediná žena: Martina Navrátilová.

I přesto, že Siniaková píše historii, v tenisovém prostředí necítí žádný výrazný zájem o své úspěchy. „Kateřina Siniaková je určitě ta nejúspěšnější tenistka, o které jste neslyšeli,“ napsala autorka Carole Bouchardová, která českou tenistku minulý měsíc v čínském Wu-chanu vyzpovídala pro Tennis Majors.

Vlny ve světě nenadělalo ani její fenomenální léto ozdobené dvěma grandslamovými tituly a olympijským zlatem. „Bohužel ne. Je to opravdu smutné, co se týče čtyřhry. Mám za to, že jsem toho v deblu dokázala hodně, ovšem nikoho to nezajímá. Ale tak to prostě je, už mi na tom nezáleží a nemyslím si, že se to někdy změní. Já sama vím, že jsem si vedla skvěle,“ popsala Siniaková.

V českém prostředí je to přece jen jiné, dokazují to i statistiky čtenosti textů věnovaných úspěchům Kateřiny Siniakové na Aktuálně.cz.

Siniaková bude na záv