O čtyři roky později se MS uskuteční v Saúdské Arábii, která byla jediným kandidátem. Rozhodl o tom dnešní online kongres mezinárodní fotbalové federace FIFA.
Ohledně MS 2030 hlasování 211 členských asociací potvrdilo rozhodnutí rady FIFA z loňského října. Zahajovací zápas turnaje se odehraje v Montevideu, po dalších dvou duelech v Argentině a Paraguayi se turnaj se 48 týmy přesune do Španělska, Portugalska a Maroka. Mistrovství se tak poprvé v historii bude hrát v šesti zemích a na třech kontinentech.
Do Asie se šampionát v roce 2034 vrátí potřetí v historii a po 12 letech. Po Japonsku a Koreji v roce 2002 a Kataru, který hostil předloňské MS, padla volba na Saúdskou Arábii. Ta přitom stejně jako další bohatá země v Perském zálivu Katar dlouhodobě čelí kritice za porušování lidských práv.
Mezinárodní fotbalová federace FIFA nedávno rozhodla, že Světový šampionát ve fotbale v roce 2030 se uskuteční v Saúdské Arábii. Tato země byla jediným kandidátem na pořádání tohoto prestižního turnaje. Rozhodnutí bylo potvrzeno hlasováním 211 členských asociací během online kongresu FIFA.
Světový šampionát ve fotbale 2030 začne zahajovacím zápasem v Montevideu, následně se odehrají další dva zápasy v Argentině a Paraguayi. Poté se turnaj s 48 týmy přesune do Španělska, Portugalska a Maroka. Tímto způsobem se Mistrovství světa poprvé v historii bude konat ve šesti různých zemích a na třech kontinentech.
V roce 2034 se Světový šampionát ve fotbale vrátí do Asie potřetí v historii a po 12 letech. Po Japonsku a Koreji v roce 2002 a Kataru, který hostil předchozí MS, byla Saúdská Arábie vybrána jako pořadatelská země. Tato volba však vyvolala kontroverze, protože Saúdská Arábie, stejně jako další bohaté země v Perském zálivu, je kritizována za porušování lidských práv.
Je tedy jasné, že Světový šampionát ve fotbale 2030 a 2034 budou mít své specifické kontexty a výzvy. Doufejme, že tyto turnaje přinesou nejen sportovní vzrušení, ale také podnítí diskusi o důležitých otázkách jako je lidská práva a mezinárodní spolupráce.