Nosková postoupila do čtvrtfinále v Varšavě a má šanci na vítězství nad domácí hvězdou.

Osm hráček se letos probojovalo mezi nejlepší na okruhu WTA. Jednou z nich je i osmnáctiletá česká tenistka Brenda Nosková, která v lednu dosáhla finále turnaje v Adelaide. Na tvrdém povrchu polské metropole se také do čtvrtfinále probojovala druhá nasazená Karolína Muchová.

V utkání mezi Noskovou a Hrunčákovou, které bylo kvůli nepřízni počasí přeloženo ze středy, měla mladá Češka pevně kontrolu nad zápasem. K zisku prvního setu jí stačil jediný brejk ve šestém gamu a ve druhém setu vedla již 5:1.

I když Nosková nevyužila šanci doservírovat zápas a přišla o podání, hned v následující hře proměnila druhý mečbol. Hrunčákovou, která je na žebříčku o 63 míst níže, porazila i ve druhém vzájemném duelu.

V dalších zápasech turnaje žen ve Varšavě na tvrdém povrchu se odehrály následující výsledky:

– Liuová (USA) porazila Jüe Jüan (Čína) 7:6 (7:3), 3:6, 6:2.

– Nosková (8-ČR) porazila Hrunčákovou (SR) 6:3, 6:3.

– Watsonová (Británie) porazila Hatoukaovou (Bělorusko) 6:2, 5:7, 6:1.

– Stefaniniová (Itálie) porazila Burrageovou (Británie) 6:4, 6:1.

Turnaj žen ve Varšavě má dotaci 251 750 eur.