Karolína Plíšková se držela krok s světovou jedničkou pouze v prvním setu.

V Montrealu se momentálně koná tenisový turnaj žen na tvrdém povrchu s dotací 2,788,468 dolarů. V druhém kole se střetly dvě tenistky – jednatřicetiletá Polka Karolína Plíšková a devět let mladší favoritka z Polska Iga Świątek. První set byl vyrovnaný, když si obě hráčky dvakrát vzaly soupeřku podání. Set nakonec rozhodl tie-break, který vyhrála Świątek poměrem 8:6.

Druhý set byl již ve znamení čtrnáctinásobné grandslamové šampionky Plíškové. Při podání proměnila první mečbol, když zahrála forhend do sítě. Aktuálně třiadvacetiletá Świątek, která si v prvním kole v Montrealu připsala teprve druhé vítězství od dubna, prohrála se Świątekovou letos podruhé a celkově potřetí.

V druhém kole dnes ještě hrají další české tenistky. Karolína Muchová, Markéta Vondroušová a Petra Kvitová se pokusí postoupit do dalšího kola turnaje.