Vondroušová nezvládla první sadu proti světové jedničce a následně selhala.

Desátá nasazená Markéta Vondroušová neztratila set ani v jednom ze svých předchozích tří zápasů v Cincinnati a dobře rozehrál i utkání se světovou jedničkou Igą Świątekovou. Vítězka Roland Garros vzala v pátém gamu servis a dostala se až do vedení 5:3, kdy měla dvakrát podávat na zisk sady. Bohužel, česká tenistka, která pochází ze Sokolova, ani přes dvě dvojchyby nedokázala uhrát ani bod a po dalším brejku uspěla polská soupeřka za stavu 6:5 na podání jen v jedné výměně. Tie-break získala Świąteková 7:3 a pohodu si přenesla i do druhé sady, kde hned na začátku vzala Vondroušové servis. Následně polská favoritka připravila českou tenistku o podání ještě dvakrát a po 93 minutách proměnila forhendem po lajně první mečbol. Świąteková porazila Vondroušovou i v druhém vzájemném duelu.

Tenisový turnaj mužů a žen v Cincinnati se koná na tvrdém povrchu. Dotace pro ženskou dvouhru činí 2,788,468 dolarů. V čtvrtfinále se utkaly Iga Świąteková (1. nasazená z Polska) a Markéta Vondroušová (10. nasazená z České republiky), přičemž výsledek zápasu byl 7:6 (7:3), 6:1 ve prospěch Świątekové.