Salač měl problémy od začátku závodu v Barceloně a nakonec musel odstoupit.

V neděli se konala Velká cena Katalánska, závod mistrovství světa silničních motocyklů v Barceloně. V kategorii Moto3 se odehrál dramatický závod, ve kterém padlo rozhodnutí až v posledním kole. Lídr seriálu Daniel Holgado spadl a nakonec obsadil až 22. pozici. Vítězství si ve frenetickém sprintu připsal Kolumbijec David Alonso, který tak zopakoval svůj triumf ze Silverstonu. Holgadův náskok se ztenčil na 13 bodů, když jeho nejbližší pronásledovatel Ajumu Sasaki obsadil čtvrtou pozici.

V kategorii MotoGP se konal sprintový závod, ve kterém se nejvíce dařilo Aleixi Espargaróovi, který dojel první s náskokem téměř dvou sekund. Druhé místo obsadil Francesco Bagnaia a třetí byl Maverick Viñales. V průběžném pořadí je stále na čele Bagnaia s náskokem 66 bodů před Johannem Zarcem a 71 bodů před Fabiem Quartararóem.

Celkově byla Velká cena Katalánska plná dramatických momentů a překvapení. Fanoušci se mohou těšit na další závody, které se budou konat v blízké budoucnosti.