Španělsko porazilo Gruzii 7:0, Morata zaznamenal hattrick a Yamal se stal nejmladším střelcem ve věku 16 let.

Španělé rozhodli zápas v Tbilisi čtyřmi góly v úvodním dějství. Dvakrát se trefil Morata, který dokonal premiérový hattrick v národním týmu v 66. minutě střelou pod padajícím brankářem Mamardšvilim.

Yamal uzavřel skóre v 74. minutě technickým obstřelem na zadní tyč. Barcelonský talent překonal střelecký rekord ve věku 16 let a 57 dní.

Španělsko po minulé překvapivé porážce se Skotskem poskočilo na druhé místo skupiny A právě za ostrovní celek, Gruzie je čtvrtá.

Kvalifikace ME 2024 ve fotbale:

Skupina A:

Gruzie – Španělsko 1:7 (0:4)

Branky: 49. Čakvetadze – 22., 40. a 66. Morata, 27. vlastní Kvirkvelija, 38. Olmo, 68. Williams, 74. Yamal.

Skupina D:

20:45 Chorvatsko – Lotyšsko (Rijeka), Turecko – Arménie (Eskisehir).

Skupina J:

20:45 Lucembursko – Island (Lucemburk), Slovensko – Portugalsko (Bratislava), Bosna a Hercegovina – Lichtenštejnsko (Zenica).