Nedokončené utkání nizozemské ligy: Brankáře na hřišti oživovali před očima diváků.

Gólman zkolaboval po střetu s hostujícím útočníkem Brianem Brobbeym. Tato událost se stala v 84. minutě utkání, kdy Vaessen vyběhl na malé vápno proti hráči Ajaxu, který si míč předkopl příliš dopředu.

Okamžitě po střetu začali fotbalisté Waalwijku gestikulovat směrem ke střídačkám, aby přivolali pomoc. Vaessen ležel bezvládně na trávníku a hráči Ajaxu i zdravotníci okamžitě začali jednat.

Hráč byl několik minut oživován na hřišti, kde hráči a zdravotníci roztáhli deky a fólie, aby na něj nebylo vidět. Poté byl na nosítkách odnesen ze hřiště.

Tato událost zanechala hráče obou týmů viditelně otřesené a mnozí z nich měli slzy v očích. Rozhodčí se rozhodl kvůli této události utkání předčasně ukončit. V době přerušení vedl Ajax 3:2.

Ještě není známo, jak vážné zranění gólmana Vaessena je, ale doufáme, že se brzy zotaví. Tato událost nám připomíná, jak nebezpečný a náročný může být fotbal a jak důležitá je rychlá a profesionální lékařská pomoc v takových situacích.