Zarco získal své první vítězství v závodě MotoGP, Salač skončil osmnáctý v kvalifikaci

Dnes se konala Grand Prix na okruhu Phillip Island, která byla předem přesunuta kvůli předpovědi silného deště na nedělní odpoledne. Zítra se pak pojede sprint a oba závody nižších tříd – Moto2 a Moto3.

Jorge Martin dlouho vypadal jako jasný favorit na vítězství a na získání významného náskoku před obhájcem titulu Francescem Bagnaiou v čele šampionátu. Avšak v závěru Velké ceny začaly španělovým pneumatikám chybět přilnavost a ve dramatickém souboji hlavní skupiny jezdců se nakonec propadl na páté místo.

První triumf v MotoGP si připsal Johann Zarco, týmový kolega Jorge Martina ze stáje Pramac. Za Francouzem dojel na druhém místě tovární jezdec Bagnaia, který tak navýšil svůj náskok na 27 bodů. Třetí místo obsadil další Ital Fabio di Giannantonio, který tak poprvé vystoupal na stupně vítězů v elitní kategorii.

Filipu Salačovi se v kvalifikaci Moto2 nedařilo a obsadil 18. pozici. V závodě tak bude startovat až ze šesté řady.