Bouzková dosud neprohrála set a postupuje do finále v Nan-čchangu

V prvním setu Bouzková otočila skóre z 1:4 na 5:4 a 30:0, ale nedopodávala. Vyrovnanou sadu nakonec světová devětadvacítka získala v tie-breaku, který vyhrála 7:5.

Hned na úvod druhého setu se Češka při vlastním podání dostala ze stavu 0:40 a vzápětí čistou hrou získala brejk. Ruska, která je v žebříčku o 43 míst níže, často chybovala. V osmém gamu posedmé v utkání neudržela servis a Bouzková po necelé hodině a tři čtvrtě proměnila první mečbol.

Pětadvacetiletá Bouzková byla letos v semifinále poprvé. O titul si zahraje popáté, uspěla pouze loni v Praze. V Nan-čchangu nasazená trojka dosud neztratila ve čtyřech zápasech ani set.

Siniaková se po necelém týdnu znovu hraje s Fernandezovou, která ji v neděli zdolala v třísetové bitvě o titul v Hongkongu. Ve finále byla Češka celkem devětkrát, uspěla čtyřikrát.