Siniaková vítězkou české finálové bitvy v Nan-čchingu

Sedmadvacetiletá hráčka z Hradce Králové zdolala o dva roky mladší krajanku, čímž získala druhý triumf v sezóně po červencovém úspěchu v Bad Homburgu. Siniaková porazila nasazenou trojku Bouzkovou i ve druhém vzájemném utkání. Duel otočila i poté, co se nechala ve druhém setu za stavu 2:3 ošetřit. Vynahradila si týden starou porážku z finále v Hongkongu, kde nestačila na Kanaďanku Leylah Fernandezovou. Bouzková nevyužila šanci získat druhý titul na okruhu WTA po loňském vítězství v Praze. Prohrála již čtvrtý z pěti finálových duelů v kariéře. Dvě české tenistky se v historii okruhu WTA potkaly ve finále jedenáctkrát. Zatím naposledy to bylo předloni v Praze, kde Barbora Krejčíková porazila Terezu Martincovou. Lepší vstup do utkání měla Bouzková. Turnajová trojka prolomila v prvním setu všechny tři servisy soupeřky a ujala se za 33 minut vedení. Siniaková doplatila na 24 nevynucených chyb, Bouzková měla jen čtyři. Také druhý set zahájila lépe Bouzková. Díky dvěma brejkům vedla 3:2 a Siniaková si vyžádala v slzách pauzu na ošetření. Utkání ale nevzdala. Za stavu 3:5 odvrátila mečbol, vzápětí nedovolila Bouzkové zápas doservírovat a otočila po řadě dlouhých výměn na 6:5. Bouzková ještě vybojovala zkrácenou hru, v ní ale prohrávala 0:3 a 2:6. Siniaková získala sadu po sto minutách ve svůj prospěch a vynutila si pokračování. Bouzková přišla o set poprvé na turnaji. Rovněž ve třetí sadě měla Bouzková vše ve svých rukou. Dvakrát měla výhodu brejku a za stavu 5:3 další dva mečboly. Opět ale duel nedotáhla k vítězství a Siniaková znovu nepříznivý vývoj otočila. Rozhodla zkrácená hra, v níž Siniaková nejprve prohrávala 0:2 a 2:3, poté se však díky třem měkkým za sebou ujala vedení. Duel uzavřela při mečbolu za stavu 6:4 „prasátkem“. Zatímco Siniaková se mohla úlevně usmát, zklamaná Bouzková se neubránila slzám.

Jednadvacetiletý Američan Ben Shelton získal na turnaji v Tokiu první titul v kariéře. Ve finále porazil Aslana Karaceva z Ruska 7:5, 6:1. Talentovaný Shelton, který letos postoupil do čtvrtfinále Australian Open a dokonce semifinále US Open, vyhrál své první finále na ATP Tour za 84 minut. Rodák z Atlanty zasypal Karaceva 18 vítěznými údery a dělal mu probl