Incident: Fanoušci Marseille napadli autobus, trenér Lyonu utrpěl krvavé zranění od skla

Fanoušci Marseille napadli autobus Olympique na cestě na stadion Stade Vélodrome a házeli po něm kameny. Při útoku utrpěl zranění v obličeji trenér Grosso, který si při příchodu na stadion zakrýval tvář rukama pokrytýma krví. Na sociálních sítích se pak objevily záběry jeho zranění, z nichž nejvýrazněji vypadala tržná rána nad levým okem.

Prezident Lyonu John Textor uvedl: „Měl ve tváři sklo. Jsem hodně naštvaný, hráči i trenér se na zápas připravovali a také fanoušci se na něj těšili.“ Navzdory útoku byli podle něj jeho hráči připraveni zápas odehrát. „Nežádali jsme o zrušení zápasu. Byli jsme připraveni nastoupit. Rozhodnutí nebylo na nás, protože se to stalo mimo stadion. Souhlasíme s rozhodnutím sudího,“ dodal.

Paris St. Germain zvítězil v Brestu 3:2, minutu před koncem řádné hrací doby rozhodl svým druhým gólem Kylian Mbappé. Tým PSG je o bod druhý za Nice. Brest přišel o domácí neporazitelnost, počtvrté za sebou nevyhrál a je šestý.

Obhájci titulu si vybudovali dvoubrankový náskok už po půl hodině hry. Trefili se Zaire-Emery a Mbappé. Čtyřiadvacetiletý mistr světa s Francií pokořil metu 250 klubových gólů, z čehož 27 vstřelil za Monako a 223 v dresu PSG.

Domácí dokázali srovnat krok. Dvě minuty před přestávkou se prosadil Mounié a sedm minut po pauze vyrovnal Le Douaron. Pařížané dostali v 89. minutě příležitost srovnat z pokutového kopu po Brassierově faulu. Penaltu si vzal Mbappé, a přestože neproměnil, z dorážky zajistil PSG tříbodový zisk.

V ostatních zápasech 10. kola francouzské fotbalové ligy zvítězilo Lille nad Monakem 2:0, Metz remizoval s Le Havre 0:0, Montpellier porazilo Toulouse 3:0 a Rennes remizovalo se Štrasburkem 1:1. Zápas mezi Marseille a Lyonem byl odložen.