Real Madrid nezvládl derby proti Vallecano a poprvé v této sezóně nedokázal skórovat. V tabulce stále vedou Girona.

Bílý balet, jak je Real Madrid přezdíván, zažil ve 12. kole španělské fotbalové ligy nezvyklý výsledek. V utkání proti Vallecanu se totiž poprvé v sezoně střelecky naprázdno a zároveň poprvé ztratil body na domácím hřišti.

Vallecano, které na začátku sezony utrpělo sedmibrankový debakl od Atlética Madrid, od té doby neprohrálo osmkrát v řadě, což je klubový rekord. V tomto kole se jim podařilo úspěšně odolávat tlaku domácích hráčů a dokonce se jim podařilo dostat míč do sítě, ale gól neplatil kvůli ofsajdu.

Real Madrid se tentokrát nespoléhal ani na svého nejlepšího střelce Angličana Bellinghama, který minulý týden rozhodl vítězným gólem nad Barcelonou a získal ocenění pro nejlepšího hráče do 21 let.

Dalším týmem, který zažívá obtíže, je nováček Alavés. Ten byl sedm kol bez vítězství, ale tuto černou sérii ukončil výhrou nad posledním Almeríou 1:0. O vítězství rozhodl srbský obránce Aleksandar Sedlar třináct minut před koncem zápasu.

Fanoušci Villarrealu také nemají v poslední době moc radosti. Tým, který v roce 2021 vyhrál Evropskou ligu, vyhrál na svém hřišti jen jeden ze šesti zápasů a ani tentokrát je nepotěšil. Začal hrát až za stavu 3:0 pro hosty z Bilbaa, kteří se trefili díky oběma ghanjským bratrům Williamsovým. Villarreal sice v posledních pěti minutách utkání snížil dvěma góly, ale porážku již nezabránil.

Výsledky 12. kola španělské fotbalové ligy:

Real Madrid – Vallecano 0:0

Alavés – Almería 1:0 (79. Sedlar)

Valencie – Granada 1:0 (45.+7 Pepelu z pen.)

Villarreal – Bilbao 2:3 (86. Moreno, 87. Sørloth – 2. De Galarreta, 22. N. Williams, 30. I. Williams)