Sáblíková skončila druhá v závodě SP v Pekingu, ztráta na vítěze činila 1,45 sekundy.

Šestatřicetiletá česká rychlobruslařka Martina Sáblíková si vylepšila svůj výsledek z předchozího Světového poháru a na loňských olympijských hrách ve švédském Göteborgu skončila na druhém místě. V závodě na 3000 metrů se posunula na druhou pozici za vítěznou Wiklundovou, která je současnou mistryní světa na této distanci.

Sáblíková se po zdravotních problémech rozhodla startovat pouze v jednom závodě v Japonsku. Závodila společně s Wiklundovou v rozjížďce a dlouho se držela na čtvrtém místě. Avšak dvě kola před cílem se posunula na druhou pozici a dojela si pro další medailové umístění v seriálu. Tento závod byl jejím druhým startem v této sezóně.

Sáblíková zajela čas 4:04,86, což bylo o dvě desetiny sekundy pomalejší než před týdnem, kdy si vytvořila sezónní maximum. Další dvě české rychlobruslařky, Lucie Korvasová a Zuzana Kuršová, se představily v divizi B. Korvasová skončila na osmnáctém místě s časem 4:20,78, zatímco Kuršová zajela čas o téměř osm sekund horší a skončila na posledním místě.

Světový pohár v rychlobruslení bude pokračovat třetím závodem na začátku prosince ve Stavangeru.

V mužské kategorii na 1000 metrů zvítězil Nizozemec Nuis s časem 1:08,11. Druhé místo obsadil Nor Lorentzen s časem 1:08,99 a třetí byl Číňan Ning Čung-jen s časem 1:09,03. V průběžném pořadí Světového poháru vede Nuis s 103 body, druhý je Ning Čung-jen se 102 body a třetí je Japonec Jamada se 84 body.

V ženské kategorii na 500 metrů zvítězila Američanka Jacksonová s časem 37,54. Druhé místo obsadila Korejka Kim Min-sun s časem 37,85 a třetí byla Nizozemka Leerdamová s časem 37,88. V průběžném pořadí Světového poháru vede Jacksonová s 217 body, druhá je Američanka Goetzová s 205 body a třetí je Kim Min-sun s 178 body.

Na trati 3000 metrů žen zvítězila Norka Wiklundová s časem 4:03,41. Druhé místo obsadila Češka Sáblíková s časem 4:04,86 a třetí byla Číňanka Chan Mei s časem 4:05,45. V divizi B skončila osmnáctá Korvasová s časem 4:20,78 a poslední byla Kuršová s časem 4:28,51. V průběžném pořadí Světového poháru vede Wiklundová s 120 body, druhá je Sáblíková s 94 body a třetí je Nizozemka Beuneová