Djokovič nedotáhl Srby do finále, ztratil mečboly proti Sinnerovi a rozhodne čtyřhra

Čtvrtý hráč pořadí ATP Jannik Sinner si oplatil porážku od Novaka Djokoviče z nedělního finále Turnaje mistrů. Tentokrát 20letý Ital zdolal srbského tenistu za dvě hodiny a 35 minut díky lepšímu zvládnutí koncovky vyrovnaného třetího setu. Za stavu 4:5 odvrátil tři mečboly při svém servisu a následně uspěl na returnu, čímž suverénně získal vítězství.

První bod pro Srbsko získal Miomir Kecmanović. Po vyrovnaném úvodu porazil v souboji týmových dvojek Itala Lorenza Musettiho v poměru 6:7, 6:2, 6:1.

Ve finále Davisova poháru se Austrálie utká s vítězem semifinále mezi Finskem a Itálií. Austrálie má možnost získat již 29. trofej v historii soutěže. Týmy Itálie a Srbska již jednou vyhrály týmovou soutěž Davisova poháru.