Zacha a Pastrňák přispěli dvěma body k výhře Bostonu, Mrázek utrpěl debakl

Boston Bruins ukončili své třízápasové čekání na vítězství v souboji s nejhorším týmem NHL, San Jose Sharks. Bruins, kteří během těchto tří proher obdrželi celkem 17 branek, tentokrát neinkasovali. K tomu přispěl gólman Jeremy Swayman se svými 26 zákroky.

Kromě Swaymana měla výrazný podíl na vítězství 3:0 první útočná formace Bostonu. Pavel Zacha a David Pastrňák zaznamenali oba dva body a Jake DeBrusk vstřelil důležitý gól na 2:0. Zacha si svou trefu schoval do 47. minuty, kdy Pastrňák zavezl puk do útočného pásma a našel Zachu, který zvýšil na 3:0. Zacha je druhým nejlepším českým střelcem s pěti brankami za vedoucím Pastrňákem.

Další český hráč Martin Nečas z Caroliny Hurricanes se sice v zápase proti NY Islanders neskóroval, ale asistencí u branky Jacka Druryho pomohl svému týmu alespoň k bodu za prohru 4:5 v prodloužení. Hurricanes se snažili bodový zisk dohnat až do posledních sekund, kdy Sebastian Aho srovnal na 4:4 v čase 59:57. O bodu navíc pro newyorský celek v prodloužení rozhodl Mathew Barzal.

Český brankář Petr Mrázek se nepovedl zápas proti Detroit Red Wings. Gólman Chicaga Blackhawks inkasoval pět branek a neodvrátil prohru 1:5. Dvěma zásahy se na výhře Red Wings podíleli J.T. Compher a Robby Fabbri.