Davidová si stěžovala na to, že ostatní státy měly lyže o třídu lepší a že navíc špatně střílela.

V Östersundu ve Švédsku se konal stíhací závod v biatlonu pro ženy, ve kterém startovalo celkem 60 závodnic. Mezi nimi byla i česká biatlonistka Markéta Davidová, která se umístila na 37. místě. Vedle ní se do závodu dostala pouze Jessica Jislová, která obsadila 56. místo se třemi chybami na střelnici. Tereza Voborníková také třikrát minula a skončila na 64. příčce.

Davidová začala závod v mrazivých podmínkách se startovním číslem 24. Bohužel hned na prvním terči minula a další dvě chyby přidala při střelbě ve stoji. „Pocity jsou špatné. Špatně střílím a bohužel ostatní státy měly v porovnání s námi lyže o třídu jinde,“ řekla Davidová české televizi. „Jsem tu fakt nabalená. Mám od začátku zalepený obličej, to samé i prsty. Naštěstí tohle jsem vychytala,“ komentovala mráz v Östersundu.

I Voborníková si stěžovala na lyže. „Dneska jsme si tu smůlu s lyžemi vybraly my holky. Můj pocit nebyl na lyžích kdovíjaký. Nejelo se mi nejlépe a lyže mě bohužel také nepodržely. I proto je výsledek takový, jaký je,“ uvedla.

Vítězkou závodu se stala Francouzka Lou Jeanmonnotová, která porazila o 8,5 sekundy Karolinu Knottenovou. Třetí skončila další Norka Juni Arnekleivová. Jeanmonotová dosud získala jen dva triumfy ze smíšených a dva z tradičních štafet. Pětadvacetiletá Francouzka byla jednou z deseti závodnic, které neudělaly na střelnici ani jednu chybu.

V sobotu se v Östersundu uskuteční od 14:45 sprint žen. O den později jsou na programu stíhací závody.