Schick se blýskl skvělým startem a po 20 vteřinách připravil gól, čímž Bayer udržuje neporazitelnost.

Český útočník Patrik Schick se po zranění lýtka vrátil na hřiště ve čtvrtfinálovém utkání Evropské ligy proti Háckenu. Svým gólem přispěl k výhře 2:0. Po pěti týdnech se Schick objevil i v bundeslize proti Dortmundu, kde ho trenér Xabi Alonso poslal na trávník v 79. minutě. Schick si rychle pohlídal míč a přihrávkou našel před brankou volného Boniface, který snadno skóroval. Tento gól byl již osmým gólem Schicka v této sezóně a je tak nejlepším střelcem týmu v soutěži.

V utkání proti Dortmundu hosté vedli od 5. minuty po trefě norského obránce Ryersona, který se ocitl sám před brankářem Kobelem po pohledné kombinační akci. Leverkusen měl více šancí, ale dokázal jen vyrovnat. Tým tak ztratil body po sérii osmi vítězství, ale uhájil dlouhou neporazitelnost ve všech soutěžích, která trvá již 20 zápasů.

Další čeští reprezentanti Adam Hložek a Matěj Kovář zůstali na lavičce Bayeru. Leverkusen vede tabulku o tři body před Bayernem Mnichov, který má k dobru odložený zápas s Unionem Berlín.

Výsledky dalších utkání v německé fotbalové lize v 13. kole:

– Leverkusen – Dortmund 1:1 (79. Boniface – 5. Ryerson)

– Mohuč – Freiburg 0:1 (69. Gregoritsch)

– Augsburg – Eintracht Frankfurt 2:1 (35. Jensen, 58. Iago – 78. vlastní Dahmen)