Joao Felix zaznamenal dvě vítězství proti svým bývalým klubům během pěti dnů.

Portugalský křídelník je v katalánském klubu na hostování právě z madridského týmu, přesto svou trefu s chutí oslavil. Před pěti dny rozhodl gólem i utkání proti svému jinému bývalému klubu, Katalánci porazili v Lize mistrů FC Porto 2:1.

Barcelona doma neprohrála s Atlétikem už téměř 14 let. Katalánci mají na kontě 34 bodů a na vedoucí dvojici Real Madrid – Girona ztrácí čtyři body. Atlético má o tři body a jeden odehraný zápas méně.

Tři dny po prohře na Letné s pražskou Spartou v Evropské lize zaváhali fotbalisté Betisu Sevilla i ve španělské nejvyšší soutěži. Na hřišti posledního Almeríe remizovali 0:0. Hosté hráli v deseti od 27. minuty, kdy dostal červenou kartu Héctor Bellerín za tvrdý faul na Adriána Embarbu. Domácím se z řady šancí nepodařilo přelstít skvěle chytajícího Ruie Silvu. Almería stále čeká na první vítězství v sezoně.

Mallorca remizovala s Alavésem rovněž 0:0. Ve španělské lize nevyhrála už deset zápasů a v tabulce jí patří 16. místo. Svému trenérovi Javieru Aguirreovi naposledy zvítězili na hřišti Celty Vigo v polovině září 1:0. Je to jejich jediné vítězství v tomto ročníku. Doma nezískali tři body ani na sedmý pokus. Mallorca rovněž potvrdila, že má druhý nejhorší útok v lize. Už ve šestém utkání neskórovala, v patnácti kolech vstřelila jen 13 gólů.

Nerozhodné skončil i zápas Sevilly s Villarrealem, kterému získal bod vyrovnávacím gólem v 77. minutě José Luis Morales. Šestatřicetiletý záložník potvrdil skvělou střeleckou formu. Skóroval ve čtvrtém soutěžním utkání v řadě, minule dal v lize proti Pamploně dokonce hattrick. Sevilla čeká na ligovou výhru už osm zápasů.

Španělská fotbalová liga – 15. kolo:

Mallorca – Alavés 0:0, Almería – Betis Sevilla 0:0, FC Sevilla – Villarreal 1:1 (75. Salas – 77. Morales), FC Barcelona – Atlético Madrid 1:0 (28. Joao Félix).