Braisazová-Bouchetová dominuje SP ve Švýcarsku, Davidová skončila na patnáctém místě

Vítězná Braisazová-Bouchetová byla na střelnici stoprocentní a v cíli uhájila náskok 5,5 sekundy před Elvirou Öbergovou, která musela na dvě trestná kola. Třetí skončila rovně se dvěma chybami starší ze švédských sester Hanna Öbergová. Sedmadvacetiletá Francouzka Braisazová-Bouchetová se díky vítěznému hattricku v Lenzerheide posunula do čela Světového poháru.

Davidová si počínala výborně v prvním běžeckém kole, kdy se prokousala ze zadních pozic na startu až do vedoucí skupiny. Pak ale dvakrát minula a propadla se na 26. příčku. „Dvojka je moc, když se hodně nulovalo vleže,“ řekla české televizi. Postupně se ale posouvala dopředu, i když jedinou nulu zaznamenala na první položce vestoje. „Cítila jsem se před závodem strašně, ale v tom závodě jsem měla pocit, že to ještě zvládám ubojovat,“ komentovala svůj výkon na trati.

Po devátém místě ve stíhačce je patnáctá pozice jejím druhým nejlepším výsledkem v této sezoně. Po trápení v Östersundu a Hochfilzenu se ve švýcarském středisku pokaždé dostala do první dvacítky. A před Vánoci postupně získala jistotu ve střelbě, která ji v úvodu sezony hodně trápila. „Asi nebudu střílet samé nuly, ale pocity jsou lepší. Pokusím se na tom stavět, musela jsem udělat krok zpátky,“ dodala.

Ve 14:45 začne v Lenzerheide závod s hromadným startem mužů, do nějž v českých barvách zasáhne jen Michal Krčmář.

SP v biatlonu v Lenzerheide (Švýcarsko) – závody s hromadným startem:

Ženy (12,5 km): 1. Braisazová-Bouchetová (Fr.) 36:04,6 (0 tr. okruhů), 2. E. Öbergová -5,5 (2), 3. H. Öbergová (obě Švéd.) -10,6 (2), 4. Vittozziová (It.) -29,1 (0), 5. Tandrevoldová (Nor.) -29,7 (2), 6. Simonová (Fr.) -43,1 (3), …15. Davidová -1:52,8 (4), 18. Voborníková -2:04,4 (4), 26. Jislová (všechny ČR) -3:34,7 (4). Průběžné pořadí SP (po 8 z 21 závodů): 1. Braisazová-Bouchetová 427, 2. Tandrevoldová 417, 3. E. Öbergová 393, 4. Vittozziová 386, 5. Preussová (Něm.) 322, 6. Simonová 317, …18. Voborníková 142, 23. Davidová 113, 25. Jislová 106, 47. Charvátová (ČR) 42.