Sparta ztratila možnost vést extraligu, Jágr přidal dvě asistence

Hanáci ukončili šestizápasovou vítěznou sérii Sparty a sami uspěli po třech porážkách. Velkou zásluhu na tom měl slovinský útočník Rok Macuh, který vstřelil dvě branky a přidal asistenci.

Hokejisté Kladna podlehli Brnu 4:5 v prodloužení. Kometa skórovala jako první, pak ale ztrácela 1:3 a 3:4, přesto utnula sérii pěti porážek. V čase 63:41 rozhodl obránce Marek Čaloga. Rytíři prohráli šestý z posledních sedmi zápasů.

V dalším zápase 32. kola hokejové extraligy se utkali HC Sparta Praha a HC Olomouc. Olomouc vyhrála 4:1. Branky a nahrávky: 19. M. Forman (Irving, Sobotka) – 11. Macuh (Bambula), 41. Macuh (Plašek, Řezníček), 58. Bambula (Macuh, Kunc), 60. Nahodil. Rozhodčí: Jeřábek, Mejzlík – Frodl, Klouček. Vyloučení: 5:4, navíc Němeček (Sparta) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:1. Diváci: 12 445.

Sestava Sparty: Jakub Kovář – Moravčík, Krejčík, Miklík, Kempný, Irving, Němeček, Pavlák – Řepík, Sobotka, P. Kousal – O. Najman, R. Horák, Chlapík – Buchtele, Konečný, M. Forman – Hauser, T. Tomek, Mužík. Trenér: Gross.

Sestava Olomouce: J. Sedláček – Řezníček, Ondrušek, T. Černý, Švrček, A. Rutar, Rašner, Mareš – Klimek, J. Knotek, Kusko – Navrátil, Nahodil, Plašek – Bambula, Macuh, Kunc – P. Musil, Anděl, Menšík. Trenér: J. Tomajko.

Další zápas se odehrál mezi Rytíři Kladno a HC Kometa Brno. Brno vyhrálo 5:4 v prodloužení. Branky a nahrávky: 24. Sideroff (Ticháček, Pytlík), 25. Dotchin (Jarůšek, Jágr), 27. Dotchin (Kusý), 56. Jarůšek (Jágr, M. Procházka) – 1. Cingel (Šťastný, L. Kaňák), 35. Flek (Šťastný), 35. Kratochvíl (Marcinko), 57. Moses (Gazda, K. Pospíšil), 64. Čaloga (Marcinko, Š. Lukeš). Rozhodčí: Hradil, Sýkora – Hynek, Špůr. Vyloučení: 2:4. Využití: 3:1. Diváci: 4683.

Sestava Kladna: Brízgala (1. Bow) – Dotchin, T. Hejda, Ticháček, Martenet, Veber, Slováček – Kusý, Tralmaks, Sideroff – Jágr, Pytlík, Jarůšek – M. Procházka, Melka, Smoleňák – O. Bláha, Fronk, Babka. Trenér: O. Vejvoda ml.

Sestava Brna: Jekel (27.