Siniaková zahájila novou sezónu neúspěchem

Na turnaji kategorie WTA 500, který se koná v Brisbane, se představí také česká tenistka Karolína Plíšková a Linda Nosková. Plíšková je momentálně jednou z nejlepších tenistek světa a patří do páté desítky žebříčku WTA. Na turnaji v Nan-čchangu, který se konal v minulé sezóně, dokázala zvítězit. V prvním kole turnaje v Brisbane se utkala s Američankou Stephensovou. Plíšková sice ztratila první podání, ale dokázala vyrovnat na 4:4. Bohužel ve dvanáctém gamu jí Stephensová podruhé sebrala servis a získala tak druhý set. Celé utkání trvalo hodinu a 43 minut.

Na mužském turnaji ATP 250 v Brisbane se do hlavní soutěže probojoval český tenista Tomáš Macháč. V kvalifikaci vyhrál dvě zápasy bez ztráty setu a zajistil si tak účast v hlavní soutěži. Macháč je momentálně na 119. místě žebříčku ATP.

Výsledky z prvního kola turnaje v Brisbane:

Muži:

– Ševčenko (Rus.) porazil Van Asche (Niz.) 6:3, 6:2

– Popyrin (Austr.) porazil O’Connell (Austr.) 6:4, 6:7 (5:7), 7:6 (7:4)

– Kosťuková (Ukr.) porazila Bogdanovou (Rum.) 4:6, 6:3, 6:3

Turnaj v Brisbane je jedním z přípravných turnajů na Australian Open, které je prvním grandslamem sezóny. Hráči a hráčky se zde připravují na tvrdý povrch, který je charakteristický pro tento turnaj. Vítězové turnaje si navíc odnesou zajímavé finanční odměny. Dotace turnaje pro ženy činí 1,736.763 dolarů a pro muže 739,945 dolarů.