Nosková postoupila do semifinále a čelí wimbledonské šampionce.

Devatenáctiletá Češka hrála první čtvrtfinále na okruhu WTA od srpna, pro tři roky mladší Rusku to byla dokonce v této fázi premiéra. Obě tenistky si prohrály své úvodní podání. Nosková pak po brejcích vedla 4:2 a 5:3, pokaždé však vzápětí o servis také přišla a soupeřka srovnala na 5:5. Hráčka ze Vsetína ovšem získala následující dva gemy a po hodině a dvou minutách slavila výhru v první sadě.

I druhé dějství začalo ztracenými podáními na obou stranách, další brejk se však podařil Noskové na 4:2 a 40. tenistka světového žebříčku pak náskok proti Andrejevové, která je na tom v rankingu o 18 příček hůře, udržela. Proměnila hned první mečbol a o finále si zahraje se světovou čtyřkou, vítězkou Wimbledonu z roku 2022 a loňskou finalistkou Australian Open Jelenou Rybakinovou.

Nasazené turnajové dvojce vzdala čtvrtfinálový souboj po prohraném prvním setu 1:6 Ruska Anastasia Potapovová.

Tenisový turnaj žen v Brisbane (tvrdý povrch, dotace 1,736.763 dolarů):

Dvouhra – čtvrtfinále: Nosková (ČR) – Andrejevová (Rus.) 7:5, 6:3, Rybakinová (2-Kaz.) – Potapovová (Rus.) 6:1, skreč, Azarenková (8-Běl.) – Ostapenková (3-Lot.) 6:3, 3:6, 7:5.