Lehečka se stává mistrem po skvělém obratu a předvádí úžasný tenis, poráží soupeře.

Český tenista Lehečka vybojoval premiérový titul na turnaji ATP v Adelaide. Dvaadvacetiletý hráč z Mladé Boleslavi porazil ve finále australského tenistu Drapera po třísetovém boji. Lehečka tak ukončil čtyřicetileté čekání na českého vítěze tohoto turnaje. Naposledy se to povedlo Jiřímu Veselému v roce 2020 v indickém Puné.

Lehečka se ve finále proti Draperovi opíral o svůj servis a zahrál 34 vítězných míčů, o deset více než jeho soupeř. Pomohl si také osmi esy a udělal 17 nevynucených chyb. Český tenista navázal na své vítězné zápasy s Američanem Kordou a Chilanem Jarrym.

Lehečka se posune na žebříčku ATP na své životní 23. místo. Jeho soupeř Draper mu pogratuloval k zisku prvního titulu a uznal, že byl dnes lepší a zasloužil si ho.

Lehečka se nyní přesouvá do Melbourne, kde začíná Australian Open. V prvním kole se utká se Španělem Zapatou.

V ženské části turnaje v Adelaide zvítězila Američanka Gauffová, která porazila ve finále Švýcarku Bencicovou. V mužské čtyřhře zvítězil pár Ram/Salisbury nad párem Bopanna/Ebden.

Turnaj v Adelaide je jedním z přípravných turnajů před Australian Open, které začíná v neděli v Melbourne.