Probuzení: Davidová úspěšně ovládla fantastickou stíhačku, Voborníková se také těší

Biatlonistka Markéta Davidová se umístila na stříbrné pozici ve stíhacím závodě Světového poháru v německém Ruhpoldingu. Davidová odstartovala z 46. místa, ale díky bezchybné střelbě a rychlému běhu dokázala smazat ztrátu 50 sekund na čelo závodu. Na jedenácté příčce za vítězkou Dorotheou Wiererovou zaostala o 65 sekund. Od umístění v nejlepší desítce ji dělily pouhé čtyři desetiny.

Další české reprezentantky také získaly body do Světového poháru. Eva Puskarčíková udělala jednu chybu na střelnici a skončila na 16. místě, o 15 sekund pomaleji než Davidová. Lucie Charvátová se umístila na 25. místě a Jessica Jislová na 28. pozici.

Vítězkou stíhacího závodu se stala Italka Dorothea Wiererová s náskokem sedmi desetin před Norou Ingrid Landmark Tandrevoldovou. Obě závodnice předvedly bezchybnou střelbu. S jednou chybou byla třetí další Norka Juni Arnekleivová.

Díky druhé příčce se Tandrevoldová posunula na čelo průběžného pořadí Světového poháru. Má na kontě 666 bodů a vede o devět bodů před Justine Braisazovou-Bouchetovou z Francie. Nejlepší českou závodnicí je dvacátá Puskarčíková.

Výsledky stíhacího závodu žen (10 km): 1. Dorothea Wiererová (It.) 30:30,7 (1 trestný okruh), 2. Ingrid Landmark Tandrevoldová (Nor.) -0,7 (1), 3. Juni Arnekleivová (Nor.) -9,1 (0), 4. Julia Simonová (Fr.) -31,1 (2), 5. Hanna Öbergová (Švéd.) -43,2 (2), 6. Franziska Preussová (Něm.) -44,5 (2), … 11. Markéta Davidová -1:05,4 (0), 16. Eva Puskarčíková -1:20,5 (1), 25. Lucie Charvátová -2:12,8 (5), 28. Jessica Jislová (všechny ČR) -2:15,9 (3).

Průběžné pořadí Světového poháru (po 12 z 21 závodů): 1. Ingrid Landmark Tandrevoldová 666, 2. Justine Braisazová-Bouchetová (Fr.) 657, 3. Dorothea Wiererová 606, 4. Hanna Öbergová (Švéd.) 541, 5. Franziska Preussová 505, 6. Julia Simonová (Fr.) 497, … 20. Eva Puskarčíková 189, 23. Jessica Jislová 149, 24. Markéta Davidová 147, 31. Lucie Charvátová 110.

Mužský stíhací závod se uskuteční od 14:45 hodin na trati dlouhé 12,5 km.