Djokovič překonal obtíže a dosáhl rekordní série, nyní se nachází v semifinále.

Srbský tenista Novak Djokovič porazil amerického hráče Taylora Fritze ve čtvrtfinále Australian Open. Djokovič zvítězil ve čtyřech setech s výsledkem 7:6, 4:6, 6:2, 6:3. Tímto vítězstvím si zajistil místo ve svém 48. grandslamovém semifinále.

V dalším kole se Djokovič utká s italským hráčem Jannikem Sinnerem, který porazil ruského hráče Andreje Rubljova. Sinner vyhrál ve třech setech s výsledkem 6:4, 7:6, 6:3.

Djokovič, který je šestý hráč světa, se s dvacetidvouletým Sinneřem setkal již šestkrát a čtyřikrát vyhrál. Poslední vzájemný zápas však vyhrál Sinner.

Australian Open je tenisový turnaj konaný v Melbourne na tvrdém povrchu. Dotace turnaje činí 86,5 milionu australských dolarů. Djokovič je jedním z nejúspěšnějších hráčů tohoto turnaje, když již vyhrál 33 zápasů v řadě a vyrovnal tak rekord Moniky Selešové v takzvané Open éře.

Doufejme, že se Djokovičovi podaří pokračovat ve své vítězné sérii a získat jedenáctý titul na Australian Open.