Zázračná střela zachránila Francouze a Švédové neobhájí titul na ME

Francouzi porazili Švédsko v dramatickém semifinále Mistrovství Evropy házenkářů. Ve vyrovnaném zápase se Francie nakonec radovala z vítězství 34:30 po prodloužení. Po poločase vedli Francouzi o šest branek, ale Švédsko se po přestávce vrátilo do hry a vyrovnalo na 27:27. V prodloužení však Francie převzala kontrolu nad zápasem a získala si náskok, který už si tentokrát pohlídala.

Nejlepším střelcem vítězů byl Hugo Descat, který se trefil osmkrát. Francie teď bude útočit na svůj čtvrtý evropský titul. Na druhé straně se Felix Claar stal nejlepším střelcem Švédska s devíti góly.

Mistrovství Evropy házenkářů se koná v Německu. Ve druhém semifinále se utkají domácí Německo a Dánsko. O 5. místo se utkají Maďarsko a Slovinsko, přičemž Maďarsko zvítězilo nad Slovinskem 23:22.