Francouzští házenkáři porazili Dánsko ve finálovém zápase ME po prodloužení, bronzovou medaili získala Švédsko.

Francie porazila Dánsko v dramatickém finále Mistrovství Evropy v házené a získala zlatou medaili. Zápas skončil remízou 27:27 a muselo se jít do prodloužení, ve kterém Francouzi zvítězili 33:31. Nejlepším střelcem utkání byl Ludovic Fabregas z Francie s osmi brankami, zatímco nejlepším střelcem Dánska byl Mikkel Hansen s devíti brankami.

Ve finále se skóre pohybovalo na obě strany a Francouzi dokázali vyrovnat na 27:27 a rozhodnout v prodloužení. Tímto vítězstvím Francie ukončila čekání na evropské zlato, které trvalo od roku 2012.

Třetí místo na turnaji obsadilo Švédsko, které porazilo Německo 34:31. Švédové vedli v prvním poločase o šest gólů a udrželi si náskok i po přestávce. Německo se sice dokázalo přiblížit na rozdíl jediné branky, ale Švédové obrat nepřipustili.

Mistrovství Evropy v házené se konalo v německém Kolíně nad Rýnem. Konečné pořadí turnaje bylo následující: 1. Francie, 2. Dánsko, 3. Švédsko, 4. Německo, 5. Maďarsko, 6. Slovinsko, 7. Portugalsko, 8. Rakousko, 9. Norsko, 10. Island, 11. Chorvatsko, 12. Nizozemsko, 13. Španělsko, 14. Černá Hora, 15. Česko, 16. Polsko, 17. Severní Makedonie, 18. Gruzie, 19. Srbsko, 20. Faerské ostrovy, 21. Švýcarsko, 22. Rumunsko, 23. Řecko, 24. Bosna a Hercegovina.