Rutta scores from across the ice, sealing San Jose’s victory in NHL.

První branka padla v San Jose až ve 48. minutě, kdy se prosadil od modré čáry obránce Marc-Edouard Vlasic. Vítězství pojistil Rutta při risku Seattlu bez gólmana. Třiatřicetiletý bek získal po nepřesné střele puk odražený od zadního mantinelu a pohotově jej vypálil na prázdnou branku.

Hlavní hvězdou zápasu se však stal Mackenzie Blackwood, který zastavil všech 32 střel a připsal si první čisté konto od prosince 2021.

Také v St. Louis si podmanili utkání s Columbusem brankáři. Elvis Merzlikins v kleci hostů zneškodnil 21 střel a udržel nulu po dvou letech. Jediný gól vstřelil ve 45. minutě Dmitrij Voronkov, který překonal Jordana Binningtona z přečíslení. Domácí tak neprodloužili sérii pěti výher. Blue Jackets, kteří byli před utkáním na posledním místě Východní konference, poprvé v sezóně neinkasovali.

Výsledky NHL:

San Jose – Seattle 2:0 (0:0, 0:0, 2:0)

Branky: 48. Vlasic, 60. Rutta. Střely na branku: 22:32. Diváci: 10 988. Hvězdy zápasu: 1. Blackwood, 2. Vlasic, 3. Eklund (všichni San Jose).

St. Louis – Columbus 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)

Branka: 45. Voronkov. Střely na branku: 21:22. Diváci: 18 096. Hvězdy zápasu: 1. Merzlikins, 2. Voronkov (oba Columbus), 3. Binnington (St. Louis).

6. Arizona 48 23 3 22 143:147 49

7. Minnesota 49 21 5 23 149:166 47