Zkušený řidič předjel Nora a vyvolal údiv. Mikyska dokázal vyniknout navzdory křečím, které ho sužovaly.

Český biatlonista Ondřej Mikyska si ve Vysočina Areně užil ovace fanoušků poté, co dojel na životním 10. místě. Přestože byl zklamaný z poslední rány, celkově je spokojený s výsledkem. Mikyska začal závod na 20 kilometrů třemi bezchybnými položkami a i v závěrečné střelbě byl v rytmu. První čtyři terče trefil, ale ten pátý nespadl. Před posledním kolem byl na 11. místě, ale dokázal předstihnout Noru Vetleho Sjaastada Christiansena a skončil na 10. místě. Po dojezdu si užil ovace fanoušků a poděkoval jim za podporu. Tímto výsledkem vylepšil své dosavadní maximum, kterým bylo loňské 14. místo z vytrvalostního závodu a závodu s hromadným startem z MS v Oberhofu. Mikyska také zmínil, že si navzájem fandí se svou sestrou Svatavou, která nedávno získala stříbro na juniorském mistrovství Evropy. Pokud by se Mikyska nezranil koleno během srpnového mistrovství světa na kolečkových lyžích, mohl být ještě lépe připravený. Díky skvělému výsledku má jistou účast v nedělním závodě s hromadným startem a den předtím ho čeká také závod mužských štafet. Mikyska uvedl, že to nebude jednoduché, ale zajímavé a bude muset hodně zregenerovat.