Litvínov, Motor a Hradec získaly vítězství po tvrdé práci v poslední třetině zápasů.

Litvínov v průběhu duelu dvakrát ztrácel, ve třetí třetině však předvedl parádní obrat, když dal tři góly za tři minuty a tři vteřiny. Brankou a asistencí se na výhře podíleli Petr Koblasa a Marek Baránek. Vítězný gól zaznamenal v čase 47:08 útočník Liam Kirk.

České Budějovice ještě po 51 minutách s Karlovými Vary prohrávaly, ale pak vyrovnal Milan Gulaš. V čase 55:47 dokonal obrat Brant Harris a sám pak přidal dvě minuty nato ještě i pojistku. Obě trefy vstřelil v pětiminutové početní výhodě po faulu Ondřeje Beránka.

Hradec Králové otočil proti Vítkovicím skóre z 1:2 na konečných 4:3, přičemž pět ze sedmi branek utkání padlo v přesilových hrách a jedna v oslabení. Vítězný gól dal útočník Christophe Lalancette, jenž v čase 45:29 zvyšoval na 4:2.

V Liberci byli v základní hrací době domácí gólman Daniel Král i olomoucký brankář Branislav Konrád neprůstřelní, o vítězi rozhodlo až prodloužení. O vítěznou branku Hanáků se v čase 62:23 postaral v přesilové hře Jakub Orsava.

Druhé zápasy se hrají na stejných stadionech ve čtvrtek.

Předkolo play off hokejové extraligy – 1. zápasy:

HC Verva Litvínov – HC Škoda Plzeň 4:2 (0:1, 1:1, 3:0)

Branky a nahrávky: 26. Zygmunt (Havelka, Gut), 46. Koblasa (M. Sukeľ), 48. Kirk (Koblasa, Baránek), 50. Baránek (Hlava, D. Kaše) – 13. Söderlund (M. Indrák), 30. Laakso (Matýs). Rozhodčí: Kika, Cabák – Gerát, Špůr. Vyloučení: 10:11. Využití: 1:1. Diváci: 4522.

Litvínov: M. Tomek – Zile, Baránek, Jaks, Šalda, D. Zeman, Czuczman, Demel – Koblasa, M. Sukeľ, A. Kudrna – O. Kaše, D. Kaše, Hlava – Abdul, Kirk, Jurčík – Havelka, Gut, Zygmunt. Trenér: Mlejnek.

Plzeň: Hlavaj – Zámorský, Laakso, Bučko, Piskáček, Dujsík, Kvasnička, Malák – Rekonen, M. Soukup, Pour – Schleiss, Mertl, Holešinský – M. Indrák, Lev, Söderlund – Matýs, Jansa, P. Straka. Trenér: Kořínek.

Banes Motor České Budějovice – HC Energie Karlovy Vary 4:2 (0:0, 1:2, 3:0)

Branky a nahrávky: 22. Valský (Pech, M. Toman), 52. Gulaš (Štencel, Hovorka), 56. Harris (Kondelík, Pýcha), 58. Harris (Gulaš, Kondelík) – 28. Gríger (O. Procházka, T. Rachůnek), 35. O. Procházka (Gríger, T. Rachůnek). Rozhodčí: Hribik, Mejzlík – Rampír, Blažek. Vyloučení: 2:5, navíc Ordoš – O. Beránek oba 5 min. a do konce utkání. Využití: 2:0. Diváci: 5702.

České Budějovice: Hrachovina – Hovorka, Gulaši, Pýcha, Štencel, Kachyňa, M. Doudera – Gulaš, Kondelík, Ordoš – F. Přikryl, Harris, Kubík – Valský, Pech, M. Toman – Vopelka, Koláček, Chlubna. Trenér: Čihák.

Karlovy Vary: Frodl – D. Mikyska, Bartejs, Plutnar, Huttula, Stříteský, McFadden, Dlapa – O. Beránek, Černoch, Kangasniemi – O. Procházka, Gríger, T. Rachůnek – Kružík, Hladonik, T. Redlich – Koffer, Kofroň, Matyáš Adámek. Trenér: Eismann.

Bílí Tygři Liberec – HC Olomouc 0:1 v prodl. (0:0, 0:0, 0:0 – 0:1)

Branka a nahrávka: 63. Orsava (Řezníček). Rozhodčí: Sýkora, Šindel – Hynek, Thuma. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:1. Diváci: 4076.

Liberec: D. Král – Melancon, M. Ivan, T. Galvas, McCoshen, Budík, Derner, Kolmann – Faško-Rudáš, Filippi, Rychlovský – Zachar, A. Najman, Flynn – Hawryluk, Bulíř, Birner – Kelly Klíma, J. Šír, J. Vlach. Trenér: Pešán.

Olomouc: Konrád – A. Rutar, Sirota, Řezníček, Ondrušek, Rašner, Škůrek, L. Mareš – Orsava, P. Musil, J. Káňa – Navrátil, Macuh, Plášek – Bambula, Anděl, Kunc – Klimek, J. Knotek, Kusko. Trenér: J. Tomajko.

Mountfield Hradec Králové – HC Vítkovice Ridera 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Branky a nahrávky: 14. Kevin Klíma (Okuliar, Jergl), 28. T. Pavelka, 45. Perret (Kevin Klíma, McCormack), 46. Lalancette (T. Pavelka, Šťastný) – 12. Auvitu (Fridrich, M. Barinka), 18. Rihards Bukarts (Auvitu, Krieger), 53. Percy (Rihards Bukarts, Raskob). Rozhodčí: Mrkva, Obadal – J. Ondráček, J. Svoboda. Vyloučení: 10:7. Využití: 2:3. V oslabení: 1:0. Diváci: 4545.

Hradec Králové: Pařík – Blain, Freibergs, Pláněk, T. Pavelka, McCormack, Pilař, P. Marcel – Jasper, Tamáši, Perret – Jergl, Kevin Klíma, Okuliar – Šťastný, Estephan, Eberle – Miškář, Lalancette, R. Pavlík. Trenér: T. Martinec.

Vítkovice: Klimeš – Raskob, Percy, Grman, Mikuš, Prčík, Auvitu – P. Zdráhal, M. Barinka, Fridrich – Rihards Bukarts, Krieger, Roberts Bukarts – Dej, Chlán, M. Kalus – Lednický, Claireaux, R. Půček. Trenér: Trnka.

Včera se hrály první zápasy play off hokejové extraligy a bylo to plné emocí a dramatických zvratů. Litvínov, Motor České Budějovice, Hradec Králové a Olomouc si připsaly výhry, ale musely se pořádně nadřít, aby je dosáhly.

Litvínov dokázal dvakrát otočit skóre ve prospěch Plzně a nakonec zvítězil 4:2. Parádní obrat předvedl v poslední třetině, když během tří minut a tří vteřin dali tři góly. Branku a asistenci si připsali Petr Koblasa a Marek Baránek, zatímco vítězný gól zaznamenal Liam Kirk.

Motor České Budějovice také dokázal otočit nepříznivý stav proti Karlovým Varům a vyhrál 4:2. Milan Gulaš vyrovnal a Brant Harris pak dokonal obrat a ještě přidal pojistku. Obě trefy vstřelil v přesilovkách po faulu Ondřeje Beránka.

Hradec Králové se také mohl radovat z obratu proti Vítkovicím, když zvítězil 4:3. Vítězný gól dal Christophe Lalancette a pět ze sedmi branek utkání padlo v přesilovkách.

Olomouc porazila Liberec 1:0 a rozhodnutí padlo až v prodloužení. Vítěznou branku vstřelil Jakub Orsava.

Druhé zápasy se budou hrát na stejných stadionech ve čtvrtek. Hokejové fanoušky tak čekají další napínavé duely a dramatické zvraty.