Streamovací hvězda hledaná v Rusku nabídla miliony za narušení finále Ligy mistrů. Následně k tomu došlo.

Streamovací hvězda hledaná v Rusku nabídla miliony za narušení finále Ligy mistrů. Následně k tomu došlo.

Jen co souboj o nejprestižnější klubovou trofej fotbalového světa v sobotu večer na legendárním stadionu ve Wembley začal, už musel být přerušen.

Hned po pár vteřinách utkání totiž na trávník vtrhli tři fanoušci.

A to přesto, že organizátoři napumpovali do bezpečnostních opatření přes pět milionů liber (v přepočtu asi 145 milionů korun) a na průběh dohlíželo 2500 pořadatelů – nejvíc v dlouhé historii sportovních událostí ve Wembley.

I tak se tři výtržníci na hřiště dostali. Ochranka zaspala, pak je desítky vteřin naháněla po pažitu. Pacifikovat jednoho pomáhal i záložník Dortmundu Marcel Sabitzer.

Podle zahraničních médií se ovšem narušitelé nevydali na trávník jen tak z rozmaru. Za svůj čin totiž mají dostat velmi dobře zaplaceno.

Nejprodávanější anglický deník The Sun přinesl informaci, podle níž za narušením zápasu stojí 25letý streamer Andrej Burim známý jako Mellstroy.

Právě trička s tímto nápisem na sobě výtržníci měli. A podle listu nabídl běloruský rodák Burim ještě před zápasem 300 tisíc liber (v přepočtu téměř devět milionů korun) tomu, kdo v tričku s názvem jeho značky na trávník vběhne.

Podle Sunu není jasné, zda „prémii“ dostane každý z výtečníků, nebo se o ni budou muset rozdělit.

Deník také připomíná, že Burim byl v roce 2020 zatčen poté, co při svém živém vysílání uchopil Alenu Jefremovovou za hlavu a několikrát s ní udeřil do stolu.

Zraněná modelka požadovala odškodnění ve výši deset milionů rublů (podle nynějšího kurzu 2,5 milionu korun), čemuž se Burim vysmál. „To je hodně malá částka. I kdyby chtěla třicet nebo čtyřicet milionů, klidně bych to zaplatil,“ holedbal se tehdy.

Burim má ovšem na kontě mnohem víc skandálů a podle některých zdrojů je na seznamu hledaných osob ruského i běloruského ministerstva vnitra.

Kvůli tomu už zřejmě nepůsobí v Rusku, kde se proslavil, jeho základnou je nejspíš Turecko nebo Dubaj.

Narušení finále fotbalové Ligy mistrů kvůli propagaci však není ničím novým. Nejznámějším případem byla Kinsey Wolanská, jež polonahá běžela po trávníku v roce 2019 při utkání Liverpool-Tottenham.

Za prohřešek musela instagramová hvězdička zaplatit pokutu v přepočtu 375 tisíc korun, sama na tom ovšem vydělala miliony.

Podobným způsobem pak narušila třeba i závod lyžařského Světového poháru ve Schladmingu.

Streamer Andrej Burim, známý jako Mellstroy, se stal terčem pozornosti po svém pokusu narušit finále Ligy mistrů. Burim nabídl odměnu ve výši 300 tisíc liber tomu, kdo v tričku s názvem jeho značky vběhne na trávník během zápasu. Tři výtržníci se skutečně dostali na hřiště, přestože bezpečnostní opatření byla posílena a dohlíželo na ně 2500 pořadatelů.

Burim není neznámým jménem ve světě streamování, ale má za sebou i kontroverzní události. V minulosti byl zatčen poté, co během živého vysílání uchopil modelku za hlavu a následně s ní několikrát udeřil do stolu. Modelka požadovala odškodné ve výši deseti milionů rublů, což Burim odmítl.

Podle některých zdrojů je Burim dokonce na seznamu hledaných osob ruského a běloruského ministerstva vnitra. Kvůli tomu pravděpodobně nepobývá v Rusku, kde se proslavil, ale spíše v Turecku nebo Dubaji.

Narušení sportovních událostí pro propagaci není novinkou. Podobný případ se stal například Kinsey Wolanské, která během zápasu Liverpool-Tottenham vběhla polonahá na trávník. Za svůj čin dostala pokutu, ale zároveň získala velkou mediální pozornost.

Podobné incidenty se objevují i v jiných sportech, jako například lyžařských závodech. Je důležité si uvědomit, že narušení sportovních událostí není pouze neškodným žertem, ale může mít vážné následky a porušit pravidla fair play.