Valentová dominovala v českém finále tenisových juniorek, v Paříži má šanci zvítězit i ve čtyřhře

Hráčka TK Sparta Praha Valentová vyhrála juniorku Roland Garros jako třetí Češka za poslední čtyři roky.

Předloni ovládla v Paříži dvouhru i čtyřhru Lucie Havlíčková, rok před ní uspěla v singlu Linda Nosková. V 70. letech minulého století na Roland Garros triumfovaly v juniorské kategorii Renáta Tomanová, Regina Maršíková a Hana Mandlíková.

Finále s o rok mladší Samson ovládla Valentová za hodinu a 41 minut. Celým turnajem prošla bez ztráty setu.

Valentová měla do utkání lepší vstup a také díky brejku ve druhé hře utekla do vedení 3:0. Samson sice srovnala, v osmém gamu ale znovu přišla o podání a Valentová set dopodávala.

Obě Češky se spolu mohly o titul utkat i ve čtyřhře, ale do finále postoupila jen Valentová, která se Slovenkou Renátou Jamrichovou v semifinále porazila 7:5, 6:2 australsko-italskou dvojici Emerson Jonesová, Vittoria Paganettiová.

Samson s krajankou Alenou Kovačkovou nestačily 1:6, 4:6 na americký pár Tyra Grantová, Iva Jovicová.

Finále čtyřhry je na programu dnes odpoledne.

Tenisový grandslamový turnaj Roland Garros (antuka, dotace 53,5 milionu eur):

Juniorky:

Dvouhra – finále: Valentová (12-ČR) – Samson (3-ČR) 6:3, 7:6 (7:0).

České tenisové juniorky opět ukázaly svou sílu na grandslamovém turnaji Roland Garros. Tentokrát si v juniorské dvouhře titul odnesla hráčka TK Sparta Praha, Valentová, která se stala třetí češkou v posledních čtyřech letech, kdo triumfoval na tomto prestižním turnaji.

Valentová porazila ve finále o rok mladšího soupeře Samsona za hodinu a 41 minut. Celý turnaj prošla bez ztráty setu, což svědčí o její dominanci na antukových dvorcích.

České hráčky měly také šanci na titul ve čtyřhře, ale do finále postoupila pouze Valentová, která se spolu se slovenskou partnerkou Jamrichovou probojovala až do semifinále.

Finále čtyřhry je na programu dnes odpoledne, kde můžeme doufat v další úspěch českých tenistek.

Gratulujeme Valentové k skvělému výkonu a přejeme jí mnoho dalších úspěchů na tenisových dvorcích!