Florida Panthers zvítězili nad týmem Edmonton Oilers potřetí a směle postupují za cílem získat Stanley Cup.

Edmonton do prvního domácího duelu v sérii vstupoval plný odhodlání, úvodní branku ale dali hosté.

V závěru první třetiny je poslal do vedení Sam Reinhart, jenž při hře čtyři na čtyři zakončil bleskovou akci Floridy.

Ve druhé třetině Oilers rychle srovnali zásluhou Warrena Foegeleho, Panthers ovšem odpověděli třemi zásahy v období mezi 30. a 36. minutou a odskočili do trháku.

Ve třetí části domácí snížili na 3:4, ze závěrečného tlaku však nic dalšího nevytěžili a v sérii prohrávají už 0:3.

Finále Stanleyova poháru – 3. zápas:

Edmonton – Florida 3:4 (0:1, 1:3, 2:0)

Branky a nahrávky: 22. Foegele (Henrique), 47. Broberg (McDavid, Nurse), 55. R. McLeod (Kulak, McDavid) – 19. Reinhart (Forsling, Barkov), 30. Tarasenko (Luostarinen, Lundell), 34. Bennett (M. Tkachuk), 36. Barkov (Rodrigues, Reinhart). Rozhodčí: O’Rourke, Kozari – MacPherson, Murray. Vyloučení 3:5. Bez využití. Střely na branku: 35:23. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Barkov, 2. Reinhart (oba Florida), 3. Broberg (Edmonton). Stav série: 0:3.

Edmonton: S. Skinner – Bouchard, Ekholm, Broberg, Nurse, Ceci, Kulak – Hyman, McDavid, Nugent-Hopkins – Perry, Draisaitl, R. McLeod – C. Brown, Henrique, Janmark – Foegele, Ryan, Holloway. Trenér: Kris Knoblauch.

Florida: Bobrovskij – Ekblad, Forsling, Montour, Mikkola, Kulikov, Ekman-Larsson – Reinhart, Barkov, Rodrigues – M. Tkachuk, Bennett, Verhaeghe – Tarasenko, Lundell, Luostarinen – Okposo, Stenlund, Lorentz. Trenér: Paul Maurice.

Florida Panthers pokračují ve své skvělé formě v boji o Stanley Cup. Ve třetím zápase finále proti Edmonton Oilers zvítězili 4:3 a ujali se v sérii vedení 3:0. Tým z Floridy tak neohroženě kráčí za prestižní trofejí.

První branku zápasu vstřelil Sam Reinhart z Panthers, který zakončil bleskovou akci a poslal svůj tým do vedení. Oilers však rychle odpověděli a srovnali skóre díky Warrenu Foegelemu. Nicméně Florida opět ukázala svou sílu a během dvou minut vstřelila tři branky, čímž si vypracovala náskok.

Ve třetí třetině se domácí tým snažil dotáhnout výsledek, snížili na 3:4, ale na vyrovnání už nedosáhli. Florida si tak připsala další vítězství a je na dobré cestě k zisku Stanley Cupu.

Hvězdami zápasu byli vyhlášeni hráči z Floridy – Barkov, Reinhart a z Edmontonu Broberg. Stav série je momentálně 3:0 pro Floridu.

Sestavy týmů:

Florida Panthers tak ukazují svou sílu a odhodlání bojovat o Stanley Cup. Fanoušci se mohou těšit na další napínavé zápasy a sledovat, zda se jim podaří získat prestižní trofej.