Čína plánuje získat mnoho medailí a vyslat 11letou skateboardistku do Paříže.

Čína plánuje získat mnoho medailí a vyslat 11letou skateboardistku do Paříže.

Čína obsadí třicet ze dvaatřiceti sportů, v nichž se bude v Paříži bojovat o olympijské medaile. Největší naděje má tradičně ve stolním tenisu, badmintonu, sportovní gymnastice nebo skocích do vody.

Medaile nejsou jediným cílem, který reprezentanti komunistické velmoci pro OH mají. Chtějí také ukázat svého sportovního ducha a navázat nová přátelství.

„Musíme využít olympijskou scénu, abychom ukázali mimořádnou sportovní úroveň a dobrého ducha čínských sportovců a také prezentovali úspěšnou, prosperující a zářnou budoucnost naší země v nové éře ze sportovní perspektivy,“ doplnil prezident Čínského olympijského výboru Kao Č‘-tan.

Číňané obsadí 236 ze 329 medailových disciplín. To je o deset disciplín méně než v roce 2021 v Tokiu. Dvaačtyřicet čínských olympioniků bude obhajovat zlato, ale na druhou stranu čeká 223 sportovců premiéra pod pěti kruhy. V čínském týmu je 136 mužů a 269 žen. Věkový průměr je 25 let.

Nejstarší členkou týmu je sedmatřicetiletá chodkyně Liou Chung, olympijská vítězka v závodu na 20 kilometrů z Ria de Janeiro 2016.

Ve stolním tenisu a skocích do vody mají čínští reprezentanti šanci na zisk všech zlatých medailí, které budou v Paříži k dispozici. Chtějí se ale prosadit i ve sportech, které jim tradičně tolik nepatří, jako je plavání, atletika, šerm nebo cyklistika.

Kvůli tomu angažovali řadu zahraničních trenérů. V olympijské výpravě je 42 koučů a zdravotníků z ciziny, zastoupení má sedmnáct zemí.

V roce 2021 v Tokiu reprezentovalo Čínu 406 olympioniků, kteří získali 89 medailí včetně 38 zlatých. V medailovém hodnocení zemí patřila Číně druhá příčka za Spojenými státy americkými.

Největší výpravu měla Čína na domácí olympiádě v Pekingu, kde v roce 2008 startovalo v jejích barvách 639 lidí. Přineslo to rovnou stovku medailí a doposud jedinou výhru Číny v hodnocení zemí.

Čína se chystá na nadcházející letní olympijské hry v Paříži s velkými ambicemi a očekáváními. Tato komunistická země bude mít ve hře celkem 32 sportů, ve kterých bude bojovat o olympijské medaile. Největší naděje jsou tradičně v disciplínách jako stolní tenis, badminton, sportovní gymnastika nebo skoky do vody.

Pro čínské sportovce však nejsou medaile jediným cílem. Chtějí také ukázat svůj sportovní duch a navázat nová přátelství. Prezident Čínského olympijského výboru Kao Č‘-tan zdůraznil důležitost využití olympijské scény k prezentaci úspěšné a prosperující budoucnosti země.

Čína bude mít v Paříži 236 z 329 medailových disciplín, což je o deset méně než v minulých olympijských hrách v Tokiu. Tým Číny bude obhajovat 20 zlatých medailí a zároveň se připravuje 223 sportovců na jejich premiéru pod pěti kruhy. V týmu je 136 mužů a 269 žen, průměrný věk sportovců je 25 let.

Nejstarší členkou týmu je sedmdesátiletá chodkyně Liou Chung, olympijská vítězka z Ria de Janeiro 2016 v závodě na 20 kilometrů.

Ve stolním tenisu a skocích do vody mají čínští reprezentanti velkou šanci na zisk všech zlatých medailí. Avšak chtějí se prosadit i ve sportech, které jim tradičně tolik nepatří, jako je plavání, atletika, šerm nebo cyklistika.

Pro dosažení těchto cílů Čína angažovala řadu zahraničních trenérů. V olympijské výpravě je celkem 42 koučů a zdravotníků z ciziny, zastoupení mají 17 zemí.

V minulých olympijských hrách v Tokiu reprezentovalo Čínu 406 sportovců, kteří získali 89 medailí, včetně 38 zlatých. Čína se umístila druhá v medailovém hodnocení za Spojenými státy americkými.

Největší olympijskou výpravu měla Čína na domácí olympiádě v Pekingu v roce 2008, kde startovalo 639 sportovců a přineslo to celkem 100 medailí a jediné vítězství Číny v historii v hodnocení zemí.