Chelsea dosáhla hattricku za pouhých 14 minut v zahraničních ligách

Skóre otevřel už po 98 sekundách Senegalec Jackson a postaral se o nejrychlejší trefu Chelsea za posledních sedm let. Domácí odpověděli zásluhou Cunhy v 27. minutě.

„Blues“ díky parádnímu Palmerovu lobu opět získali vedení, ale v nastavení prvního poločasu vyrovnal Larsen. Norský útočník se trefil poprvé od letního přestupu z Celty Vigo.

Madueke odstartoval své střelecké představení v 49. minutě. U všech tří tref mu asistoval Palmer. V 79. minutě Leminova branka neplatila kvůli ofsajdu a na druhé straně vzápětí přidal šestý gól hostů střídající navrátilec Félix. Portugalec v Chelsea hostoval z Atlética Madrid na jaře předminulé sezony, před pár dny přestoupil natrvalo.

Newcastle remizoval v Bournemouthu 1:1. Po Tavernierově trefě z prvního poločasu za hosty vyrovnal 14 minut před koncem Gordon a pokazil domácím oslavy 125. výročí založení klubu.

V nastaveném čase hráči Bournemouthu dostali míč do sítě ještě jednou, ale Ouattarovu trefu odvolal videorozhodčí kvůli ruce.

Müller vyrovnal rekord legendy Maiera

Hráči Bayernu Mnichov v úvodním kole německé ligy po obratu zvítězili na hřišti Wolfsburgu 3:2. Útočník Thomas Müller si připsal 709. soutěžní start za Bayern a vyrovnal klubový rekord legendárního brankáře Seppa Maiera.

Čtyřiatřicetiletý mistr světa z roku 2014 zároveň absolvoval 474. bundesligový zápas, čímž Maierův rekord v dresu Bayernu překonal. Müller za svou kariéru v mnichovském klubu nasbíral 244 gólů a 269 asistencí. Dnes sice tuto bilanci nerozšířil, přesto Bayern úspěšně vstoupil do soutěže pod vedením nového kouče Vincenta Kompanyho, který má za úkol vrátit tým na bundesligový trůn. Po jedenáctileté vládě skončil mnichovský celek na jaře až třetí za Leverkusenem a Stuttgartem.

Hosté šli do vedení ve 20. minutě po brance Musialy. Wolfsburg díky gólům Chorvata Majera v 47. a 55. minutě skóre otočil. O deset minut později vystřídal obránce Boeye rekordman Müller a po pár sekundách přihlížel vyrovnávací brance, když si míč do vlastní sítě srazil Polák Kamiński. Obrat dokonal osm minut před koncem Gnabry.

Anglická fotbalová liga – 2. kolo:

Bournemouth – Newcastle 1:1 (37. Tavernier – 76. Gordon), Wolverhampton – Chelsea 2:6 (27. Cunha, 45.+6 Larsen – 49., 58. a 63. Madueke, 2. Jackson, 45. Palmer, 80. Félix),

Německá fotbalová liga – 1. kolo:

Wolfsburg – Bayern Mnichov 2:3 (47. z pen. a 55. Majer – 20. Musiala, 65. vlastní Kamiński, 82. Gnabry),

17:30 St. Pauli – Heidenheim

Včera se odehrálo zajímavé utkání mezi týmy Wolverhampton a Chelsea, které skončilo vítězstvím Chelsea 6:2. Chelsea předvedla skvělý výkon a získala výhru díky hattricku za pouhých 14 minut. Senegalec Jackson otevřel skóre už po 98 sekundách a tím se stal autorem nejrychlejšího gólu Chelsea za posledních sedm let.

Domácí tým Wolverhampton odpověděl brankou Cunhy ve 27. minutě, ale Chelsea se opět ujala vedení díky Palmerovu lobu. Larsen však vyrovnal v nastavení prvního poločasu. Madueke pak odstartoval své střelecké představení v 49. minutě a dvakrát se trefil během následujících 14 minut. V 79. minutě byla Leminova branka kvůli ofsajdu neuznána, ale na druhé straně přidal šestý gól hostů střídající Félixe.

V dalším zápase remizoval Newcastle v Bournemouthu 1:1. Tavernier otevřel skóre pro hosty, ale Gordon vyrovnal 14 minut před koncem a pokazil tak domácím oslavy 125. výročí založení klubu.

V Německé lize se hrálo také zajímavé utkání mezi týmy Wolfsburg a Bayern Mnichov, které skončilo vítězstvím Bayernu 3:2. Thomas Müller si připsal 709. soutěžní start za Bayern a vyrovnal tak klubový rekord legendárního brankáře Seppa Maiera. Bayern dokázal obrátit zápas po brance Musialy ve prospěch Wolfsburgu díky gólům Majera, ale Bayern se dokázal vrátit do zápasu a zvítězil.

V anglické fotbalové lize se hraje druhé kolo, kde se odehrály zajímavé zápasy jako Bournemouth – Newcastle nebo Wolverhampton – Chelsea. Tabulka po druhém kole ukazuje Manchester City na prvním místě s plným počtem bodů.

Celkově byl tento víkend plný zajímavých fotbalových událostí a fanoušci se mohou těšit na další vzrušující zápasy v nadcházejících týdnech.