Američan je překvapen zacházením s hráči, Djokovič není jediný, kdo má problémy

Američan je překvapen zacházením s hráči, Djokovič není jediný, kdo má problémy

Kudrnatý levák je jednou z vycházejících hvězd světového tenisu generace z generace Carlose Alcaraze nebo Jannika Sinnera. Zatím mu patří 13. příčka, ale pokud by zvládl i semifinále úvodního grandslamu, podívá se do první desítky.

Na tiskové konferenci po zdolání domácího Alexe de Minaura ale překvapil všechny, když si vzal slovo a promluvil o něčem, co ho prý už delší dobu trápí a chtěl by to téma otevřít.

Popíchlo ho k téma, kdy Srb Novak Djokovič odmítl rozhovor na kurtu poté, co jeden z moderátoru hlavního vysílatele Australian Open zesměšňoval jeho i srbské fanoušky v Melbourne Parku.

„To ale není jediný případ. Jsem v šoku z toho, jak se tu s hráči ze strany vysílatele zachází,“ začal svůj proslov Shelton. 

Vadí mu právě rozhovory na kurtu po vítězném zápase, kdy hráč prožívá euforii někdy z opravdu životní výhry a z druhé strany mikrofonu přiletí nevhodné otázky.

„Nejde jen o mé zkušenosti, ale všiml  jsem si toho u dalších hráčů. Když Learner Tien porazil Danila Medveděva, připadal mi rozhovor trapný a neuctivý,“ prohlásil mladý Američan.

Narážel tak na scénku, kdy se před teprve devatenáctiletého Tiena postavila australská tenisová legenda John Fitzgerald a položila první „dotaz“: „Takovéhle dítě by nemělo být tak dobré…“ Mladík se zmohl jen na jednoduchou reakci: „Nevím, co na to mám říct.“ 

Shelton měl podobnou zkušenost, když jako první, co slyšel od moderátora, po výhře nad Italem Lorenzem Sonegem ve čtvrtfinále, bylo: „Jaký je to pocit, že příštím zápase ti nebude nikdo fandit, ať už budeš hrát proti komukoliv, co?“

Tou dobou totiž nebylo jasné, jestli jeho příštím soupeřem bude obhájce trofeje Sinner, nebo domácí hvězda Alex de Minaur. Čerstvý semifinalista úvodního grandslamu z otázek na kurtu vybruslil s úsměvem, ale na tiskové konferenci si postěžoval.

„Nebo porazíte Monfilse a slyším: Hej, Gael by mohl být tvůj táta. Řekl bych, že televizní stanice by měli spíš pomáhat v rozvoji našeho sportu a sportovcům, kteří právě vyhráli velký zápas. Aby si užili jeden z výjimečných okamžiků. Místo toho taková negativita. To by se mělo změnit,“ dodal Shelton.

Je otázkou zda bude mít příležitost v Melbourne ještě nějaký podobný vítězný rozhovor na kurtu udělat. Jeho dalším soupeřem v boji o finále je aktuální světová jednička Ital Jannik Sinner.

Kudrnatý levák Carlos Alcaraz je jednou z vycházejících hvězd světového tenisu. Momentálně se drží na 13. příčce žebříčku, ale pokud by se dostal do semifinále nějakého grandslamu, mohl by se posunout do první desítky. Po nedávném vítězství nad Alexem de Minaurem na Australian Open se Alcaraz rozhodl promluvit o něčem, co ho trápí – zacházení s hráči ze strany televizních stanic.

Mladý Američan Shelton na tiskové konferenci kritizoval postupy televizních stanic, které po zápasech pořádají rozhovory s hráči na kurtu. Podle Sheltona jsou tyto rozhovory často nevhodné a nepříjemné pro hráče, kteří prožívají euforii z výhry. Kritizoval zejména moderátory, kteří klade hráčům nepřiměřené otázky nebo je zesměšňují.

Shelton uvedl příklad zápasu mezi Learnerem Tienem a Danilem Medveděvem, kde se moderátor John Fitzgerald neuctivě vyjádřil o Tienovi. Podobnou zkušenost měl i sám Shelton, kdy mu po výhře nad Lorenzem Sonegem byla položena nevhodná otázka o tom, jak se cítí, když mu nikdo nefandí.

Shelton se domnívá, že televizní stanice by měly podporovat sport a sportovce a měly by se zaměřit na pozitivní stránky vítězných okamžiků. Místo toho často přinášejí negativitu a nepříjemné situace pro hráče.

Je otázkou, zda se Sheltonovi podaří změnit postupy televizních stanic v Melbourne. Jeho dalším soupeřem na Australian Open je aktuální světová jednička Jannik Sinner. Shelton doufá, že se situace zlepší a hráči budou moci po významných vítězstvích užít si své triumfy bez nepříjemných rozhovorů na kurtu.