Argentinci nepoužívají servítky, zatímco Francie je považována za vyspělou zemi.

Argentinci nepoužívají servítky, zatímco Francie je považována za vyspělou zemi.

Argentinci v 16. minutě závěrečného nastavení srovnali zásluhou Cristiana Mediny na 2:2, videorozhodčí jim ale gól po nezvykle dlouhém přerušení neuznal. Předtím po Medinově vyrovnávací brance na hřiště dopadly dělbuchy a světlice a další předměty jako lahve či kelímky a na trávník stadionu v Saint-Étienne vtrhlo několik diváků.

Obě mužstva se odebrala do kabin a dokonce oficiální ukazatel skóre na webu pořadatelů avizoval, že zápas skončil, než se po chvíli oznámení změnilo na „přerušeno“.

Zhruba hodinu po incidentu pořadatelé na místě oznámili, že zápas ještě oficiálně neskončil a VAR zjišťuje, zda branka platí. Gól nakonec kvůli těsnému ofsajdu rozhodčí neuznal a utkání se ještě víc než tři minuty dohrávalo, už ale bez fanoušků, kteří mezitím museli stadion opustit.

„Olympijské hry začaly po organizační stránce katastrofálně, jako kdyby byl pořadatelům fotbal ukradený. Olympijské hry převálcované absurditou. Francie začala s nedostatky jako země třetího světa,“ napsal deník Olé. „Takový hororový příběh by nenapadl ani toho nejvýstřednějšího spisovatele,“ přidal deník La Nación.

Argentinská fotbalová asociace (AFA) podala stížnost k disciplinární komisi Mezinárodní fotbalové federace (FIFA). Prezident AFA Claudio Tapia označil na sociálních sítích události za „politováníhodné“. Vzhledem k proniknutí marockých fanoušků na hřiště a násilí vůči Argentincům podle něj bylo „nesmyslné“ v utkání pokračovat a byla tím porušena pravidla soutěže.

Pořadatelé oznámili, že se událostmi zabývají. „Utkání bylo přerušeno kvůli vtrhnutí malého počtu diváků na plochu. Utkání se poté znovu rozehrálo a bezpečně se dohrálo. Organizátoři spolupracují s příslušnými subjekty na odhalení příčin a rozhodnou o vhodných opatřeních,“ uvedli pořadatelé her v prohlášení.

K událostem se vyjádřila i francouzská ministryně sportu Amélie Oudéaová-Castéraová. O divácích, kteří pronikli na hřiště, řekla, že se tam nedostali se zlými úmysly. „Stát se to ale nemělo. Mezi organizačním výborem a FIFA proběhla diskuze a všechno se vrátí do normálu. Příští týden je v Saint-Étienne další zápas a všechno bude v pořádku, slibuji,“ prohlásil šestačtyřicetiletá politička.

Argentinci si neberou servítky. Francie? Jako země třetího světa

Incident, který se stal během nedávného fotbalového zápasu mezi Argentinou a Marokem na Olympijských hrách, vyvolal vlnu nevole a kritiky. V 16. minutě závěrečného nastavení srovnali Argentinci zásluhou Cristiana Mediny na 2:2, avšak videorozhodčí jim gól po nezvykle dlouhém přerušení neuznal.

Po Medinově vyrovnávací brance na hřiště dopadly dělbuchy, světlice a další předměty jako lahve či kelímky, a několik diváků dokonce vtrhlo na trávník stadionu v Saint-Étienne. Obě mužstva se musela odebrat do kabin a oficiální ukazatel skóre na webu avizoval konec zápasu, než se situace změnila na „přerušeno“.

Zhruba hodinu po incidentu pořadatelé oznámili, že zápas ještě oficiálně neskončil a VAR zkoumá, zda branka platí. Nakonec kvůli těsnému ofsajdu gól nebyl uznán a utkání se dohrávalo ještě několik minut, avšak bez přítomnosti fanoušků, kteří museli stadion opustit.

Celá situace vyvolala ostrou kritiku ze strany argentinské fotbalové asociace (AFA), která podala stížnost k disciplinární komisi Mezinárodní fotbalové federace (FIFA). Prezident AFA Claudio Tapia označil událost za politováníhodnou a tvrdil, že pokračování v utkání bylo nesmyslné, vzhledem k násilí marockých fanoušků vůči argentinským.

Francouzská ministryně sportu Amélie Oudéa-Castéraová se k událostem vyjádřila slovy, že diváci, kteří pronikli na hřiště, neměli zlé úmysly. Nicméně uznala, že ke stavu věcí nemělo dojít a slíbila, že situace se vrátí do normálu.

Celý incident bude dále vyšetřován a pořadatelé her slibují přijetí vhodných opatření. Doufejme, že se podobné situace budou v budoucnu vyhýbat a sportovní události budou probíhat bezpečně a bez problémů.