Nejdřív se zdálo, že utkání v Saint-Étienne skončilo remízou 2:2. Poté, co Argentinec Cristian Medina po obřím tlaku vyrovnal v 16. minutě (!) nastavení. Sudí duel natáhli kvůli velkým prodlevám, hlavně ve druhé půli.
Ještě chvíli se mělo hrát, ale nastal chaos.
Z ochozů na hřiště létaly kelímky, plastové láhve a také dělbuchy, které podle televizních záběrů ohrožovaly argentinské fotbalisty. Nikoho naštěstí nezranily.
Rozhodčí každopádně poslali týmy do kabiny, diváci museli opustit stadion.
Konec to ovšem nebyl. Později se ukázalo, že zápas byl jen přerušen. Fotbalisté nakonec po dlouhé prodlevě přišli zpátky na trávník a začali se rozcvičovat.
A co je hlavní, Argentinci zjistili, že jejich vyrovnávací gól neplatí. VAR totiž odhalil těsný ofsajd. Toto rozhodnutí přišlo zhruba dvě hodiny (!) od přerušení duelu.
Následně se odehrály už jen tři minuty, během nichž další branka nepadla. Argentinci tudíž prohráli s Marokem 1:2.
„Tohle je historická ostuda,“ soptil nad průběhem klání argentinský obránce Nicolás Otamendi.
„Větší cirkus jsem v životě neviděl,“ přidal trenér jihoamerického celku a bývalý vynikající fotbalista Javier Mascherano.
„Tohle jsou olympijské hry, ne regionální turnaj. Řekli nám, že zápas byl pozastaven z bezpečnostních důvodů. Přerušovalo se hned sedmkrát, protože lidé vběhávali na hřiště. Poté, co jsme odešli do šatny, se nám o VAR nikdo nezmínil, dokonce i web olympiády hlásil výsledek 2:2. Nechci být nikým zvýhodňován, ale také nechci, aby mě někdo klamal, jako se to stalo proti Maroku.“
Mascherana rozhodilo už úterý, kdy se někteří argentinští fotbalisté stali obětí krádeže, zatímco trénovali.
„Někdo se k nám vloupal a okradl nás. Thiagu Almadovi ukradli hodinky, prsteny, všechno, a to během tréninku na olympijských hrách. My pořád musíme ukazovat svoje průkazy, ale pak se stane tohle,“ kroutil hlavou.
A ještě se vrátil k chaotickému zápasu proti Maroku: „Sedmkrát někdo vběhl na trávník, házeli po nás dělbuchy. Řekli nám, že zápas skončil 2:2. Ani Maroko už pak nechtělo pokračovat.“
Maročtí fotbalisté navzdory nedisciplinovanosti svých příznivců mohou slavit výhru 2:1.
Jako rozhodující se ukázala jejich proměněná penalta ze začátku druhého poločasu. Stejně jako první gól Maroka ji měl na svědomí Rahimí. Giovanni Simeone, syn slavného trenéra Atlética Madrid Diega Simeoneho, pak jen snížil.
Ve skupině, z níž postupují do čtvrtfinále dva nejlepší celky, nastoupí Argentinci ještě proti Iráku a Ukrajině.
Argentinští fotbalisté zažili na letošních olympijských hrách v Tokiu skutečný chaos. Utkání proti Maroku ve skupině D skončilo pro ně nejen porážkou 1:2, ale také neuvěřitelným zmatkem a kontroverzemi.
Začalo to zdánlivě normálně, když se zdálo, že zápas skončil remízou 2:2 po vyrovnávacím gólu Cristiana Mediny v 16. minutě nastavení. Avšak poté, co se na hřiště začaly řítit kelímky, plastové lahve a dělbuchy směřující směrem k argentinským hráčům, bylo rozhodnuto o přerušení zápasu kvůli bezpečnostním důvodům.
Po dlouhé prodlevě se hráči vrátili na trávník, ale Argentinci brzy zjistili, že jejich vyrovnávací gól byl zrušen pro ofsajd poté, co zásah VAR odhalil chybu rozhodčího. Toto rozhodnutí přišlo až po dvou hodinách od přerušení zápasu.
Následně se odehrály ještě tři minuty hry, během nichž už žádný gól nepadl a Maroko si odneslo vítězství. Argentinci byli zdrceni a označili celou situaci za „historickou ostudu“ a „největší cirkus“, jaký kdy viděli.
Kromě toho se jeden z argentinských hráčů stal obětí krádeže během tréninku, kdy mu byly ukradeny hodinky a prsteny. Tým se také musel potýkat s nedisciplinovaností některých fanoušků, kteří během zápasu házeli předměty na hráče.
Maročtí fotbalisté nakonec slavili výhru díky proměněné penaltě a brankám Rahimiho a Simeoneho. Argentinci teď musí soustředit svou pozornost na další zápasy ve skupině proti Iráku a Ukrajině, aby mohli postoupit do čtvrtfinále.
Celý incident ukazuje, jak nečekané a chaotické mohou být sportovní události, a jak důležité je udržovat disciplínu a fair play na všech úrovních soutěží.