Atlético překvapuje Španělsko a udržuje krok s Realem po vítězství v přestřelce

Na stadionu Girony se odehrál divoký první poločas. Domácí tým poslal do vedení hned ve 2. minutě obstřelem na zadní tyč Valery, ale po čtvrt hodině srovnal Morata. V 26. a 39. minutě Katalánci znovu udeřili zásluhou Sávia a Blinda, krátce před pauzou snížil opět Morata. Španělský reprezentant dokonal hattrick v 54. minutě, kdy i do třetice skóroval po náběhu do vápna z pravé strany a střelou ke vzdálenější tyči. Morata dal v kariéře druhý hattrick v La Lize a v této sezoně je s 12 zásahy na druhém místě tabulky střelců.

Girona přesto nakonec vybojovala premiérovou ligovou výhru nad Atlétikem. V první minutě nastavení se v pokutovém území prosadil skrytou střelou Martín. Jeho tým prodloužil neporazitelnost na 13 soutěžních zápasů.

Mallorca v posledním vzájemném duelu v únoru porazila Real 1:0 a po bodech sahala i dnes, hned dvakrát trefila brankovou konstrukci. Na druhé straně namířil hlavičku do tyče Díaz a v 78. minutě se po rohovém kopu prosadil ze vzduchu Rüdiger. Německý stoper dal druhý ligový gól v dresu madridského velkoklubu, a znovu se prosadil proti Mallorce.

Real potvrdil vynikající domácí bilanci, na svém stadionu v sezoně ve 12 soutěžních zápasech ztratil body pouze jednou za remízu s Vallecanem.

Výsledky ostatních zápasů ve španělské fotbalové lize – 19. kolo:

Girona – Atlético Madrid 4:3 (2. Valery, 26. Sávio, 39. Blind, 90.+1 Martín – 14., 44. a 54. Morata), Real Madrid – Mallorca 1:0 (78. Rüdiger), Granada – Cádiz 2:0 (22. Uzuni, 70. Zaragoza), Celta Vigo – Betis Sevilla 2:1 (16. Aspas z pen., 90.+6 Swedberg – 6. Ruibal)