Sundal batoh, zul si tenisky, rozprostřel ručník a v parku vedle lavičky ulehl 23letý Ceccon ke spánku.
Veřejnost by se o tom ani nedozvěděla, nebýt saudskoarabského veslaře Huseina Alirezy, který italskou hvězdu v nevšední situaci natočil.
Záběry se na sociálních sítích rychle staly virální senzací.
Zároveň se rozšířilo vyprávění, že Ceccon musí spát venku jako bezdomovec, protože v neadekvátním pokoji v olympijské vesnici je mu příliš horko.
Ostatně sám plavec si na pokoj (a nejen na něj) v průběhu her stěžoval.
„Ve vesnici není žádná klimatizace, takže je tady vedro. Také jídlo je špatné,“ prohlásil.
„Mnoho sportovců se kvůli tomu odstěhovalo. Nejsou to žádné výmluvy, ale realita, o které možná ne každý ví. V noci i odpoledne je těžké spát. Když jsem doma, odpoledne si většinou zdřímnu. Tady se mi to kvůli vedru a hluku nedaří,“ dodal.
Italská plavecká federace však na virální záběry reagovala tak, že nemají nic společného s podmínkami v olympijské vesnici. A podotkla, že Ceccon nespal v parku přes noc, ale pouze odpoledne.
„Bylo to jen zdřímnutí,“ stálo ve vyjádření.
Pro Ceccona už olympiáda skončila. Vedle zmíněného zlata získal v Paříži také bronz ve štafetě na 4×100 metrů volný způsob.
Není zdaleka jediným sportovcem, který si stěžoval na zázemí na hrách. Další italský plavec Gregorio Paltrinieri, který pod pěti kruhy startoval už počtvrté, podotkl, že pařížská olympijská vesnice je „nejhorší, jakou kdy zažil“. I on si stěžoval na chybějící klimatizaci.
Pořadatelé se snažili problém řešit. Jak poznamenala francouzská plavkyně Assia Touatiová: „V ložnici jsme neměli žádnou klimatizaci, ale nainstalovali nám ji, protože bylo už moc horko.“
Stížnostem neuniklo ani jídlo či kartonové postele.
Australská vodní pólistka Matilda Kearnsová prozradila, že kvůli špatné matraci „už podstoupila masáž, aby napravila vzniklé škody“.
Kvůli těmto a dalším problémům došlo i na houfné stěhování z olympijské vesnice do hotelu, například v případě amerických tenistek.
Italský plavec Thomas Ceccon se stal nečekanou hvězdou sociálních sítí poté, co byl zachycen veřejně spící v parku vedle lavičky. Tento neobvyklý moment by možná zůstal skryt veřejnosti, kdyby ho nezaznamenal saudskoarabský veslař Hussein Alireza.
Záběry Ceccona, který si odpoledne zdříml ve stínu parku, se rychle staly virálním hitem. Okamžitě se začalo šířit vyprávění, že mladý plavec spí venku jako bezdomovec kvůli nepříznivým podmínkám v olympijské vesnici. Sám Ceccon se stěžoval na nedostatek klimatizace a špatné stravování v olympijské vesnici, což prý znesnadňovalo jeho odpočinek.
Italská plavecká federace však reagovala na tyto záběry tím, že nemají nic společného s podmínkami v olympijské vesnici a že Ceccon pouze zdříml ve stínu parku odpoledne, nikoli přes noc.
Ceccon si na letošních olympijských hrách připsal zlatou medaili a bronz ve štafetě na 4×100 metrů volný způsob. Nebyl však jediným sportovcem, který si stěžoval na podmínky v olympijské vesnici. Další italský plavec Gregorio Paltrinieri označil pařížskou olympijskou vesnici za nejhorší, jakou kdy zažil, a také si stěžoval na nedostatek klimatizace.
Organizátoři se snažili řešit problémy s podmínkami v olympijské vesnici, ale stížnosti sportovců na nedostatečné vybavení, stravování či ubytování nebyly ojedinělé. Někteří sportovci dokonce museli být přesunuti z olympijské vesnice do hotelu kvůli nevyhovujícím podmínkám.
Celá situace kolem Ceccona a dalších stížností sportovců poukazuje na důležitost zajistit optimální podmínky pro všechny účastníky olympijských her, aby se mohli plně soustředit na své výkony a reprezentovat své země s hrdostí.