Česká republika obhájila titul v ragby a stala se prvním týmem s čtvrtým vítězstvím nad All Blacks

Jihoafričané zvítězili nad Novým Zélandem v prvním poločase finále mistrovství světa v ragby. Všechny body za Jihoafričany získal Handre Pollard z trestných kopů, zatímco Richie Mo’unga se dvakrát prosadil ze stejné situace za Nový Zéland. V 27. minutě se do historických zápisů zapsal kapitán Nového Zélandu Sam Cane, který se stal prvním vyloučeným hráčem ve finále. Původně dostal pouze žlutou kartu, ale po zásahu videorozhodčího byla změněna na červenou.

Navzdory oslabení se All Blacks po přestávce snažili tlačit dopředu a dokázali zápas zdramatizovat. Po hodině hry Beauden Barrett položil jedinou pětku finále a snížil na rozdíl jediného bodu. Nový Zéland dokonce mohl pomýšlet i na obrat, protože sedm minut před koncem měl možnost zahrávat trestný kop. Jordie Barrett však tuhle šanci neproměnil a Jihoafričané už další drama nedovolili.

„Springboks“ navázali na své triumfy z šampionátů z let 1995, 2007 a 2019. V pořadí nejúspěšnějších týmů se osamostatnili před Novým Zélandem, který mistrovství světa ovládl v letech 1987, 2011 a 2015.

Finále mistrovství světa v ragby ve Francii skončilo vítězstvím Jihoafrické republiky nad Novým Zélandem v poměru 12:11 (12:6). Body za Jihoafrickou republiku získal Pollard 12, za Nový Zéland Mo’unga 6 a Barrett 5.