Česká tenisová naděje Bartůňková zaznamenala premiérovou výhru na okruhu WTA.

Česká tenistka Barbora Bartůňková se v prvním setu utkání proti 108. hráčce světa promarnila náskok 2:0, ale nakonec dokázala získat sadu. Ve druhém setu naopak musela čelit ztrátě, když Jastremská vedla 3:1. Bartůňková, která na turnaji Transylvania Open dostala divokou kartu, se bude ve čtvrtfinále utkat s vítězkou zápasu mezi Anou Bogdanovou z Rumunska a Viktorií Tomovovou z Bulharska.

Pro Bartůňkovou je to druhá výhra v hlavní soutěži turnaje WTA. Při své premiéře loni v Istanbulu prohrála s Anastasijí Potapovovou z Ruska. Letos se Bartůňková ve Wimbledonu dostala až do finále juniorského turnaje, ale podlehla Clervie Ngounoueové z USA.

Tenisový turnaj žen v Kluži se hraje na tvrdém povrchu a má dotaci 259,303 dolarů. V prvním kole Bartůňková porazila Jastremskou 7:5, 6:4 a Masárová zdolala Nohaovou Akugueovou 6:4, 6:0.