České tenistky Krejčíková a Muchová se zranily a nebudou startovat v Dubaji.

Česká tenistka Barbora Krejčíková se rozhodla odhlásit z turnaje v Dubaji kvůli zranění zad. Krejčíková měla na tento turnaj příjemné vzpomínky a měla velká očekávání, ale její zranění vyžaduje delší čas na léčení. Tímto krokem propadne Krejčíková ve světovém žebříčku o několik pozic z 12. místa.

Před rokem Krejčíková ovládla skvěle obsazený turnaj kategorie WTA 1000 ve Spojených arabských emirátech poté, co porazila tři tehdy nejvýše postavené hráčky žebříčku: Polku Igu Šwiatekovou, Arynu Sabalenkovou z Běloruska a Američanku Jessicu Pegulaovou. Šwiatekovou porazila ve finále ve dvou setech.

Kromě Krejčíkové se z turnaje v Dubaji odhlásila také Karolína Muchová, která stále pokračuje v rehabilitaci zraněného zápěstí. Další významnou absencí na turnaji bude čtyřnásobná grandslamová šampionka Naomi Ósakaová. Japonská tenistka, která se vrátila na okruh po mateřské pauze, ve čtvrtfinále v Dauhá prohrála s Karolínou Plíškovou.