Čeští jezdci ovládli pořadí v kamionové kategorii během královské etapy Dakaru.

V dunách pouště Rub al-Chálí porazil Macík podle neoficiálních výsledků druhého Nizozemce Mitchela van den Brinka o více než hodinu, třetí byl Aleš Loprais. Dosavadní lídr Janus van Kasteren z Nizozemska je stále na trati, na kontrolních bodech zaostával obhájce prvenství za Macíkem o více než dvě hodiny. Loprais se v celkovém hodnocení posunul na druhé místo. Na trati jsou také oba piloti týmu Tatra Buggyra ZM Racing, Jaroslav Valtr a Pascal de Baar. Macík si na 46. ročníku slavné soutěže připsal třetí dílčí triumf. Po dodatečné úpravě výsledků a penalizacích byl nejrychlejší i ve třetí etapě, kterou původně vyhrál Loprais. Souboj s pouští známou i jako Empty Quarter na výbornou zvládl Martin Prokop. Ten se v elitní kategorii automobilů Ultimate posunul na 7. místo průběžného pořadí. Nejlepší Čech mezi motocyklisty Martin Michek si naopak podle zatím neoficiálních výsledků mírně pohoršil a klesl na 11. pozici. Novým lídrem kategorie automobilů je Španěl Carlos Sainz, mezi motorkáři se na první místo posunul Ricky Brabec z USA. Účastníci 46. ročníku slavné rallye dnes absolvovali druhou část premiérové dvoudenní etapy Chrono48, při které spali v poušti v improvizovaných bivacích a neměli k dispozici pomoc mechaniků. Prokop v etapě obsadil 8. místo mezi vozy kategorie Ultimate, na vítězného Francouze Sébastiena Loeba ztratil 36:34 minuty. K posunu v průběžném pořadí mu pomohly i problémy soupeřů. Už včera zastavila havárie dosavadního lídra Jazída Rádžího za Saúdské Arábie s Toyotu. V dnešním pokračování má velké technické problémy šampion z předchozích dvou let Katařan Násir Attíja ve voze Prodrive. Mezi motocyklisty nabral Michek bojující s poraněným zápěstím více než hodinovou ztrátu a těsně vypadl z elitní desítky. Předstihl ho například i Slovák Štefan Svitko. Etapu vyhrál Adrien van Beveren z Francie na Hondě. Novým lídrem se stal jeho týmový kolega Američan Brabec, který předstihl Rosse Branche z Botswany na stroji Hero o 51 vteřin.